Мирон, згідно з церковним писанням, був дуже доброю людиною, і з його ім'ям пов'язують безліч різноманітних легенд, передає Корупція.Інфо

Популярне: Справа ПриватБанку: директор НАБУ попередив усіх українців про величезні збитки, РЯТУЙТЕ СВОЇ ГРОШІ

Наприклад, розповідали, що він, будучи простим землевласником, одного разу побачив, як злодії забралися в його комору і складають зерно в мішки. Тоді він не тільки не став їм заважати, а й, навпаки, допоміг все зібрати і винести. Дізнавшись, що перед ними господар, злодії засоромилися і вирішили повернути крадене. Після цього вони звернулися в віру в Христа, і саме це в народі вважають першим чудом Мирона.

Знаючи про милосердя цієї людини, жителі острова Крит обрали його єпископом, після чого він став творити справжні чудеса. Так, в той час, коли річка Тритон вийшла з берегів, і виникла загроза повені, то Мирон зміг одним лише помахом руки повернути її на своє місце.

У народі помічали, що погода 21 серпня стає по-справжньому осінньою. Самого ж Мирона називали вітрогоном, оскільки, як правило, в цей час дули досить сильні вітри.

Католики 21 серпня відзначають день пам'яті Жанни Франсуаза Шанталь – французького містика, яка була ученицею Франциска Сальського і заснувала жіночий чернечий орден візитації (відвідування) у Франції.

Прийнято було саме на Мирона, 21 серпня, збирати в лісі ожину. Ця кисло-солодка і соковита ягода містить в собі велику кількість вітамінів і мінералів. Предки про це знали, а тому використовували ожину як потогінний і протизастудний засіб. Також ожину дуже цінували за її аромат і смак, а тому, 21 серпня готували киселі, компоти, вина, настоянки, пастилу. Також цього дня наші пращури готували на вечерю опеньки.

Прикмети 21 серпня:

Який Мирон Вітрогон, такий і січень.

Мирони-вітрогони куряву по дорозі гонять, за красним літом стогнуть.

Не відсієшся до цього дня — на наступний рік вродяться лише квіточки.