Чому лічильники не допомагають заощадити на опаленні.

Серед тарифів на комунальні послуги в столиці найбільш витратною виявилася вартість опалення. Вона займає левову частку загальної суми в платіжках – не менше 70%.

Про це повідомляє Корупція. інфо

Всім, хто хоче заощадити на опаленні, влада рекомендує встановити лічильники, однак більшість киян скаржаться: в такому випадку доводиться платити навіть більше.

У Національному екологічному центрі стверджують, що в разі встановлення лічильників тарифи зменшаться на 20-30%. Втім, частина тепла в квартири не надходить – вона просто губиться на шляху до дому ще в котельнях.

Відбувається це тому, що постачальники зменшують температуру в ті дні, коли погодні умови більш сприятливі. Це дозволяє повністю законно постачати значно менший обсяг Гкал.

Якщо в будинку лічильника немає, то суми в платіжках будуть рівноцінні для всіх. Індивідуальний показник використання тепла враховуватися не буде. Іноді навіть установка лічильника не допомагає заощадити, адже тепло може втрачатися через щілини у вікнах, стінах і вхідних дверях.

За словами експерта в області енергоефективності Сергія Сістюка, киянам варто перш за все подбати про загальний стан інженерних комунікацій в будинку.

Звичайно, утеплення зажадає додаткових витрат, але через кілька років вони можуть повністю окупитися. Таким чином на опаленні вдасться заощадити близько 20%.