25 листопада 2014 року команда інформаційного агенства «Корупція Інфо» звернулась з інформаційним запитом в прокуратуру Львівської області для отримання інформації про працівників, котрим надано квартири із житлового фонду м. Львова.

    1 грудня 2014 року прокуратура Львівської області, посилаючись на Закон України «Про захист персональних даних», надала нам відмову в отриманні вказаної інформації.

прокураткра

      Однак, така відповідь була очікуваною, а тому 25 листопада 2014 року команда Інформаційного агенства, надіслала аналогічний запит у Львівську міську раду. В свою чергу, Львівська мерія, надала нам досить цікаву інформацію, зокрема: починаючи з 2012 року з житлового фонду м. Львова працівникам прокуратури Львівської області, надано 40 квартир з яких 23 квартири – службові.

лмр

відповідь лмр

     У додатках до відповіді ми побачили два досить цікавих та одіозних як на наш погляд прізвища колишніх прокурорів – Білецький Ігор Альфредович та Вольський Віктор Васильович. Ці особи нещодавно потрапили під дію Закону України «Про очищення влади».

Білецький І.А.

Вольський В.В.

 

    А тепер про кожного із них детально.

Білецький Ігор Альфредович

   Наказом Генеральної прокуратури України №2493-ц від 23 жовтня 2014 року (на підставі Закону України «Про очищення влади») Білецького І.А., звільнено з посади заступника начальника Головного управління кадрів та забезпечення діяльності органів прокуратури-начальника управління внутрішньої безпеки та захисту працівників Генеральної прокуратури України, а також протягом 10 років йому заборонено займати посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація).

   Проте, до цього періоду п. Білецький займав досить високі посади в органах прокуратури, зокрема з його легкої руки відбувались усі кадрові призначення в органах прокуратури України. Лише його резолюція могла слугувати доказом того, що здобувач того чи іншого прокурорського крісла є гідний кандидат та здатен слово «прокурор» зробити синонімом слів «чесність» і «непідкупність».

  П. Білецького в органи прокуратури «привів» сам Святослав Михайлович Піскун (колишній Генеральний прокурор України), з яким Ігор Альфредович товаришує з самого дитинства (обидва вони народились у славному місті Бердичів та усе життя ідуть пліч-о-пліч).

  Після другого звільнення Піскуна із займаної посади, п. Білецькому довелось повернутись до колишньої роботи у податкову міліцію.

   Проте, навесні 2007-го Святослав Михайлович втретє очолює Генеральну прокуратуру України, а Ігор Альфредович в свою чергу, знову стає начальником управління внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури України.

     У 2010 році п. Білецького, призначено на посаду заступника прокурора Львівської області.

  За час роботи в органах прокуратури Ігор Альфредович, зумів отримати у користування службове помешкання – трьохкімнатну квартиру, загальною площею 103,8 кв.м., що знаходиться у м. Львові (Сихівський район).

    На даний час, ця квартира вилучена із числа службових та уміло і за допомогою депутатської більшості Львівської міської ради, яку складають виключно депутати славнозвісного всеукраїнського об’єднання «Свобода» в супереч вимогам Закону, приватизована Білецьким І.А.

 

Вольський Віктор Васильович

   Наказом Генеральної прокуратури України  № 2521-ц від 23 жовтня 2014 року (на підставі Закону України «Про очищення влади») Вольського Віктора Васильовича, звільнено з посади начальник організаційно-методичного відділу управління внутрішньої безпеки та захисту працівників прокуратури Головного управління кадрів та забезпечення діяльності органів прокуратури Генеральної прокуратури України, а також протягом 10 років йому заборонено займати посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація).

    Свою діяльність в органах прокуратури України Вольський Віктор Васильович розпочав у 1993 році, працював на різних прокурорсько-слідчих посадах.

     З 2012 по 2014 роки працював у прокуратурі Львівської області на посаді першого заступника прокурора Львівщини.

   За час перебування на згадані посаді п. Вольський отримав службове житло – однокімнатну квартиру, загальною площею 94,4 кв.м., що знаходиться в одному з елітних районів м. Львова.

    Щодо правомірності передачі цього житла, журналісти неодноразово проводили власні розслідування, а прокуратура Львівщини в свою чергу відмовлялась надавати будь-яку інформацію.

   З липня 2014 року Віктора Васильовича, призначено начальником організаційно-методичного відділу управління внутрішньої безпеки та захисту працівників Генеральної прокуратури України.

    Однак, службове помешкання п. Вольський так і не залишив, більше того екс-прокурор зумів вилучити дане житло із числа службового та скоріш за все приватизував його.

     Виникає одне запитання: «Як за такий короткий термін –  менш ніж за 3 роки можна «дослужитися» до службової квартири та приватизувати її?

      Зі змісту ст. 118 Житлового кодексу Української РСР слідує, що службові жилі приміщення призначаються виключно для заселення громадянами, які у зв’язку з характером їх трудових відносин повинні проживати за місце роботи або поблизу від нього.

      Як нам відомо, п. Білецький та п. Вольський на даний час, не несуть службу в органах прокуратури України більше того, вони звільнені з посад, на підставі Закону України "Про очищення влади".

      Проте, в супереч Закону та суспільній моралі «їхні» квартири, які збудовані за рахунок сплати Вами податків, надалі залишаються у власності люстрованих  прокурорів – Білецького Ігоря Альфредовича та Вольського Віктора Васильовича, котрі за ради власної наживи, не дивлячись ні на що, і надалі б збагачувались, якби не люстраційні процеси в нашій державі!

     На думку команди інформаційного агенства «Корупція Інфо», поки що вільні та не приватизовані квартири варто передати сім’ям героїв Львівщини, котрі віддали своє життя за незалежність нашої держави та загинули в зоні проведення антитерористичної операції на сході  України.

 

Корупція Інфо

При публікації матеріалів із сайту обов'язкове посилання