Реформа середньої освіти в Україні передбачає перехідні періоди в молодшій і середній школах, і можливість вибирати навчальні дисципліни в старшій, передає Корупція.Інфо

 

Популярне: “Давайте я його доб’ю…” Те що трапилось після ДТП шокувало всю мережу. Як таких земля носить!

Таку думку висловила науковий співробітник Інституту Інноваційних технологій і освіти Олена Галегова на прес-конференції.

«Перші чотири роки це буде початкова школа, далі йде середня школа – 5 років – і профільна школа – 10-12 класи», – зазначила експерт.

За її словами, перші два класи передбачають адаптацію – без оцінок і домашнього завдання, і тільки в 3-4 класах учні почнуть отримувати знання, які зможуть використовувати в подальшому навчанні в середній школі.

Як пояснила Е. Галегова, в середній школі також передбачений період адаптації – 5-6 класи.

Також, за інформацією експерта, планується, що після 9 класу школярі будуть здавати ЗНО, аналогічно тому, яке зараз передбачено після 11 класу. Далі діти зможуть вибирати академічне або профільний напрям подальшого навчання в 10-12 класах, що передбачає, в тому числі, можливість самостійного вибору предметів.

Нагадаємо, законопроект "Про освіту" повертає 12-річну школу. Передбачається, що учні на уроках не будуть зубрити факти, а будуть створювати проекти і купувати компетентності – навички. Так міністр Лілія Гриневич хоче зменшити розрив між освітою в західних країнах і в Україні. Однак в ході реформ доведеться закрити деякі школи.