Цього разу у чиновниках тижня  український підприємець, засновник UMH group, мультимільйонер, що входить до списку 30-ти найбільш впливових медіа-менеджерів СНД, а з з 10 червня 2014 — Глава Адміністрації Президента України.

 

Освітній скандал

За даними у ЗМІ керівник адміністрації президента України Борис Ложкін у своїй офіційній біографії вказав неправдиву інформацію про отримання другої вищої освіти в Міжнародному інституті гуманізації та розвитку (США). 

Як передає, такого інституту в США немає, а диплом Бориса Ложкіна насправді виданий приватним навчальним закладом, зареєстрованим в Сумах, і який не має ніяких ліцензій на освітню діяльність від Міносвіти України.

Львівська газета "Експрес" опублікувала розслідування журналіста Андрія Гануса, з якого випливає, що диплом керівника адміністрації президента Порошенко про навчання в 1990-1992 рр. в Міжнародному інституті гуманізації та розвитку в США за спеціальністю "менеджер вищої ланки управління" є фальшивим.

Інформація про навчання Бориса Ложкіна в цьому інституті вказана в його офіційній біографії, опублікованій на сайті президента України.

500x412

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Експрес" також опублікував фотокопію диплома Бориса Ложкіна про закінчення Міжнародному інституті гуманізації та розвитку, завірену печаткою управління кадрів Адміністрації президента України.

На фотокопії видно, що диплом надрукований не на офіційному бланку і завірене печаткою Міносвіти, до того ж текст містить помилки.

500x375

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Це не диплом про освіту державного зразка, навіть приватні, але справжні (!) ВНЗ отримують для своїх випускників від Міністерства освіти. Це просто надрукована за власним замовленням підприємства" корочка "з печаткою харківської філії згаданого" інституту ", пише видання.

Нагадаємо, що в офіційній біографії Бориса Ложкіна, крім "Міжнародного інституту гуманізації та розвитку (США)", зазначено також, що в 1994 році він здобув вищу освіту в Харківському державному педінституті за спеціальністю "Російська мова і література". 

10 червня 2014 президент призначив Порошенка Бориса Ложкіна керівником Адміністрації президента України.

 

Медіамагнат №1

Ложкін в 14 років як позаштатний автор почав писати в газету Вечірній Харків, а в 1990 році вже створив у Харкові одне з перших комерційних видань в СРСР – газету АТВ, що публікувала історії про зірок кіно і ТБ, а також телепрограми.

Через чотири роки цей проект трансформувався в тижневик "Теленеделя", який до 1996 року запустив вже 10 регіональних випусків і став найбільш тиражної газетою в країні.

Створений на базі "Теленедели" видавничий холдинг "Український медіахолдинг" (UMH) купує права на випуск українських версій популярних російський газет "Комсомольська правда" і "Аргументи і Факти", потім була покупка перших радіостанцій, старт інтернет-бізнесу.

У 2008 році UMH першою серед українських медіакомпаній провела приватне розміщення на Франкфуртській фондовій біржі, виручивши $ 45 млн за 15% акцій. Капіталізація компанії склала $ 300 мільйонів.

У 2011 році Ложкін разом з Петром Порошенком купує медіахолдинг KP Media, якому належав журнал і сайт "Кореспондент".

Згодом нинішній глава АП викуповує частку майбутнього президента в цьому бізнесі, а в 2013 році продає весь холдинг Сергію Курченко.

У портфель компанії входять такі бренди як: Forbes, Vogue, Корреспондент, Теленеделя, i.ua, bigmir.net, football.ua, Ретро FM, Наше радіо, Europa Plus, Авторадіо, Аргументи і Факти, Комсомольська правда та інші.

За час будівництва UMH Ложкін співпрацював з Рінатом Ахметовим, групою Приват, тим же Порошенко.

 

Мотиви президента

За чутками, Порошенко довго вмовляв Ложкіна і розглядав виключно його кандидатуру на дану посаду, тобто це свідоме рішення глави держави і не якийсь запасний варіант.

Кадровий резерв команди Порошенко досить вузький, по суті команди як такої взагалі немає і вона створюється тільки зараз. Президент хотів би мати на ключовій посаді близького собі людину, на відданість якого він би міг розраховувати і з яким його пов'язував би досвід успішної роботи.

Ложкін цілком підходить під ці критерії.

Крім того, призначенням бізнесмена Президент уникнув небезпеки створення потужного центру впливу в Адміністрації Президента, який там був завжди. У Ложкіна немає власних політичних амбіцій і "перетягувати на себе ковдру" у президентській вертикалі він навряд чи має наміру.

По суті, на ключову посаду в державному апараті призначена людина без досвіду державної роботи. При цьому Ложкін успішний менеджер, який побудував свою кампанію з нуля, а розібратися в хитросплетіннях держапарату йому допоможуть чиновники АП, які за великим рахунком не змінюються, в першу чергу багаторічний заступник глави Адміністрації Олег Рафальський

 

На новій посаді

Разом з призначенням Ложкіна Порошенко відновив посаду помічника президента, яка була відсутня з 2004 року. Помічником глави держави став Юрій Онищенко, екс-посол України в Норвегії, який працював директором департаменту секретаріату МЗС, коли його очолював нинішній Президент.
Онищенко, швидше за все, буде керівником особистої канцелярії Порошенко, а Ложкін зосередиться на загальнополітичних питаннях.

Крім того, у зв'язку з досвідом нового глави АП можна очікувати, що він буде відповідати і за створення позитивного образу і медіа супровід діяльності президента.

Нові люди в політиці це завжди цікаво, особливо з таким багатим бекграундом, як у Ложкіна.

 

Читай найсвіжіші новини про Львів