Добре відомо, що Народні депутати України – люди не бідні. Всі вони живуть у достатку і комфорті. 

Виділяються серед них лише олігархи, великі бізнесмени і промисловці. Іншими словами – мільярдери і мультимільйонери, чиє багатство можна побачити і спробувати оцінити. 

За повідомленням видання INSIDER, в новому складі Верховної Ради буде майже 60 мультимільйонерів і мільярдерів. Майже половина з них з року в рік беруть участь в рейтингах найбагатших людей країни ! 

Цікаво, що окрім офіційних багатіїв, в Раду пройшли сотні "прихованих", які не горять бажанням доводити походження своїх доходів. В основному це колишні високопоставлені чиновники і депутати попередніх скликань, які живуть в дорогих заміських апартаментах і пересуваються на елітних автомобілях. 

цього року левова частка "грошових мішків" в Раду потрапила через мажоритарку. По одномандатних округах до парламенту пройшло 30 заможних українців. Приблизно половина з них були депутатами попереднього скликання, з яких більшість – депутати від Партії регіонів. 

Наприклад, 76-річний власник виробника авіаційних двигунів "Мотор січ" В'ячеслав Богуслаєв раніше був членом Партії регіонів. За оцінками "Фокуса", його статок становить $ 319 млн. Або вічний народний депутат – власник "Шахти ім. Засядька "- 82-річний Юхим Звягільський. Саме він, як старший за віком народний обранець, відкриватиме перше засідання нової Ради. 

Від колишніх "регіоналів" по одномандатних округах до парламенту просочилися Євген Геллер – колишній глава бюджетного комітету і Сергій Клюєв – брат останнього глави Адміністрації Януковича, власник корпорації "Укрпідшипник" та сонячних станцій під брендом Activ Solar. 

З колишніх "регіоналів" до парламенту також пройшов Олександр Герега, власник мережі гіпермаркетів "Епіцентр", тусовщик Олександр Онищенко, який заробляє на видобутку природного газу, забудовник Володимир Зубик і Віталій Хомутинник, який має інтереси в хлібному бізнесі. 

Найбагатшим мажорітащіком в Раді буде власник Полтавського ГЗК, "АвтоКрАЗ" і банку "Фінанси та кредит" Костянтин Жеваго. Раніше він був депутатом Блоку Юлії Тимошенко. 

Крім того, в нову Раду по одномандатних округах від Блоку Петро Порошенко (БПП) потрапили дві бізнес-родини. Перша – отець Олексій і син Андрій Вадатурський. Їм належить агрокорпорація "Нібулон". Друга – брати Ярослав і Богдан Дубневичі, яким належить компанія "КРТ". З приходом нової влади компанія відновила свій колишній статус постачальника залізницям кріплень для рейок. 

Ще одна сім'я: самовисуванець Юрій Солод та 8-й номер в "Опозиційному блоці" Наталя Королевська. Їм належать підприємства з переробки алюмінію "Солур" і "Укрспецмет", а також компанія "Луганськхолод", що виробляє морозиво. 

По мажоритарці пройшли і власники групи "Континіум" (мережа АЗС WOG) Ігор Єремєєв та Степан Івахів. Обом "Фокус" приписав по $ 220 млн.

За списками найбагатшим депутатом Ради стане Ігор Палиця – губернатор Одеської області та бізнес-партнер Ігоря Коломойського. Forbes оцінив його статки в $ 70 млн. 

Також необхідно відзначити Ігоря Кононенко – бізнес-партнера президента і Гліба Загорія – сина власника фармацевтичної фабрики "Дарниця".

Від "Народного фронту" (НФ) за списками в Раду пройшли соратник прем'єра Андрій Іванчук і власник виробника акумуляторів "Веста" Денис Дзензерський. У 2012-му Forbes оцінив його статки в $ 93 млн.

Крім того, солідні доходи мають також нинішній глава МВС Арсен Аваков та Микола Мартиненко.

Найбагатшим депутатом від "Самопомочі" став Андрій Журій, який задекларував 225 млн грн доходу. До парламентських виборів Журій очолював юридичний департамент групи компаній "Фоззі" (мережа супермаркетів "Сільпо") Володимира Костельмана.

Також заможними народними обранцями від партії Андрія Садового є: власник IT-компанії Eleks Software Олексій Скрипник, співвласник IT-компанії InvisibleCRM Владислав Воскресенський і колишній директор "Датагруп" Олексій Данченко, який задекларував 3,7 млн ​​грн доходу.

"Опозиційний блок" (ОБ), який є реінкарнацією Партії регіонів, провів найбільше мільйонерів за списком. Серед них два учасника рейтингу найбагатших українців в журналах Forbes і "Фокус". Це Вадим Новинський ($ 3,6 млрд), бізнес-партнер Ріната Ахметова, і Нестор Шуфрич ($ 220 млн), друг Віктора Медведчука.

Також за списком "опозиції" пройшов медіа-магнат і багаторічний глава Адміністрації Януковича Сергій Льовочкін.

Ще один учасник умовної групи "РосУкрЕнерго" Іван Фурсін пройшов в Раду по мажоритарці.

Найбільш видними багатіями від Радикальної партії Ляшко (РП Ляшко) в Раді будуть власник будівельної компанії "Жітлобудінвест" і кондитерської фабрики "Стріла" Валерій Вощевський, а також Сергій Рибалка – виробник снеків по брендами "Мачо", "SEMKI", "Флінт" і "Козацька розвага".

 Cписок багатіїв, обраних по мажоритарним округам

Народный депутат № округа Активы Политсила
1 Алексей Порошенко 12 кондитерская компания Roshen БПП
2 Петр Юрчишин 13 агрофирма “Визит”, маслозавод, аптеки, санатории С/в
3 Руслан Демчак 18 клиники “Добробут” БПП
4 Степан Ивахив 21 корпорация “Континиум”, сеть АЗС WOG С/в
5 Игорь Еремеев 23 корпорация “Континиум”, сеть АЗС WOG С/в
6 Ефим Звягильский 45 “Шахта им. Засядько” С/в
7 Сергей Клюев 46 энергогенерирующая компания Activ Solar, “Укрподшипник” С/в
8 Юрий Солод 47 алюминиевый завод Solur ОБ
9 Евгений Геллер 50 метзавод “Укрсплав” С/в
10 Сергей Тарута 58 корпорация “ИСД” С/в
11 Вячеслав Богуслаев 77 моторостроительный завод “Мотор Сич” С/в
12 Александр Онищенко 93 газодобывающая компания “Пласт” С/в
13 Станислав Березкин 100 агрокомпания “Креатив” С/в
14 Юлий Иоффе 112 “ДВ Нефтегазодобывющая компания” С/в
15 Богдан Дубневич 118 корпорация “КРТ” БПП
16 Ярослав Дубневич 120 корпорация “КРТ” БПП
17 Алексей Вадатурский 130 агрокомпания “Нибулон” БПП
18 Андрей Вадатурский 130 агрокомпания “Нибулон” БПП
19 Аркадий Корнацкий 132 “Агрофирма Корнацких” БПП
20 Леонид Климов 137 “Имексбанк”, ТЦ “Новый Привоз” С/в
21 Иван Фурсин 138 “Місто банк”, “Укргаз-Энерго” С/в
22 Константин Жеваго 150 Полтавский ГОК, банк “Финансы и кредит” С/в
23 Дмитрий Святаш 170 автомобильная корпорация “АИС” С/в
24 Виталий Хомутинник 171 инвестиционный фонд “Каскад” С/в
25 Владимир Мисик 172 корпорация “Кулиничи” С/в
26 Александр Фельдман 174 концерн “АВЭК” С/в
27 Анатолий Гришвельд 179 индустриальная группа “УПЕК” С/в
28 Роман Мацола 190 “Перша приватна броварня” БПП
29 Александр Герега 192 сеть строительных гипермаркетов “Эпицентр” С/в
30 Владимир Зубик 195 стоительная компания “Интергалбуд” С/в
31 Вячеслав Константиновский 220 холдинг “Киев-Донбасс”, сеть столовых “Пузата Хата” НФ
 

 

 

 

Автор: Кай Кіт

за матеріалами: Insader