Приватне акціонерне товариство «ІРОКС» позиціонує себе як успішну будівельну компанію з  багаторічним практичним досвідом роботи.

На ринку капітального будівництва компанія з 1991 року і пропонує такі послуги, як капітальне будівництво споруд житлового та нежитлового призначення, будівництво котеджних поселень, здача квартири під ключ в новобудовах, тощо.

Проте не поспішайте вірити рекламним гаслам, адже виявляється, що більшість клієнтів «ІРОКСу» змушені терпіти за власні ж гроші. Мешканці новобудов по вулиці Шевченка 418 у відчаї: будинок за цією адресою, відповідно до договорів, укладених між власниками квартир та «ІРОКСом» мав бути зданим в експлуатацію ще в далекому 2010 році. Дехто мешкає в новобудові ось вже 3 роки, а час прийняття в експлуатацію будинку все віддаляється. Розчаровані власники вже неодноразово оббивали пороги офісу генерального директора І.П. Микичака, де на них чекає переважно роздратування і зневажливе ставлення.

В «ІРОКСі» винними себе не відчувають, мовляв, у всьому винна міська рада, адже звинувачує компанію у відсутності проектної документації та відповідних дозволів на будівництво, неодноразово звучали заяви про те, що будівництво здійснюється на самовільно захоплених ділянках. І доки триває тяганина між ПрАТ та міською владою страждають, як завжди, власники квартир в новобудовах.

Щоправда керівництво ПрАТ запропонувало «вирішення» проблеми: виготовлення документів про право власності на квартиру в судовому порядку. Генеральний директор І.П. Микичак радо відправив багатьох мешканців будинку на Шевченка 418 до юриста «ІРОКСу», який начебто мав представляти їх в суді, внаслідок чого такі власники квартир отримали рішення суду про визнання права власності на квартиру. Далі потрібно було звернутись в БТІ (зараз ці функції здійснює Державна реєстраційна служба) для отримання відповідної документації на підставі рішення суду.

Проте, як зізнаються «власники» квартир, які попросили щоб не  вказували їх імен, ні на якому судовому засіданні вони насправді не були присутні, а коштувало їм таке «рішення» приблизно 8000 грн. Вартість послуг більшості юридичних фірм за подачу такого позову та представництво в суді буде складати приблизно 1000 грн. Проте виникає резонансе запитання, чому інтереси «горе власників» мав представляти саме юрист «Іроксу» та куди поділася різниця, що становить близько 7000грн. В єдиному державному реєстрі судових України знаходиться 26 рішень Шевченківського районного суду м. Львова за позовами до «Ірокса» про визнання права власності на квартири які знаходяться на вул. Шевченка у м. Львові.

Цікавим є те, що за договором підряду про пайову участь у будівництві житла на вул. Шевченка в м. Львові із замовленням та безпосереднім фінансуванням будівництва, «Ірокс» взяв на себе зобов’язання здійснити оформлення права власності на об’єкт фінансування та передати його у власність особі, яка уклала про це з ним вищевказаний договір. Однак ухвалення судового рішення при визнання права власності на об’єкт нерухомості не є достатнім для проведення державної реєстрації права власності. Обов’язковим є введення об’єкта в експлуатацію за встановленною чинним законодавством процедурою.

Відповідно до ч.2 ст. 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав  на нерухоме майно та їх обтяжень», якщо  законодавством передбачено прийняття в експлуатацію об’єкта нерухомого майна, державна реєстрація прав на такий об’єкт проводиться  після  прийняття  його в експлуатацію в установленому законодавством порядку. Тож виходить, що таким судовим рішенням посвідчуються права на квартиру в будинку, якого фактично не існує, адже таким він буде визнаватись лише з моменту прийняття в експлуатацію.

Тому зараз власники квартир перестали звертатись про визнання права власності на квартиру в судовому порядку. Проте проблема залишається актуальною, адже новобудови на Шевченка продовжують рости, мов гриби (і всі під єдиним номером – 418), відповідно збільшується кількість «щасливців»,  які потрапили в тенета «ІРОКСу», а прийняття в експлуатацію бодай першого будинку, яке мало відбутись ще 2010-го року, видається чимось зі сфери фантастики. В цій ситуації проплачені судові рішення не додають власникам ані найменшої впевненості.

ірокс