Зміст опублікованих аудіозаписів з нібито розмовами заступниці голови НБУ Катерини Рожкової має ознаки не лише корупції, передає Корупція Інфо

У ЗМІ продовжують з’являтися все нові й нові докази незаконних дій з боку керівництва Нацбанку. Цього разу мова йде про співпрацю НБУ з російськими банками попри оголошення проти них санкцій.

Як відомо, головним фігурантом "плівок" стала заступниця Валерії Гонтаревої Катерина Рожкова. Нагадаємо, в Інтернеті вже другий тиждень публікуються аудіозаписи, на яких особа, голос якої схожий на голос Рожкової, спілкується з різними цікавими особами. Зокрема, на перших записах радник глави правління "Платинум Банку" Дмитро Зінков і власник цього ж банку Борис Кауфман обговорюють з Рожковою, як банку легше отримати рефінансування НБУ під менші застави. Чиновниця рекомендує банкірам спробувати уникнути сплати відсотків за стабілізаційними кредитами, а також обіцяє "домовлятися" і "проштовхувати" потрібні для банку рішення. Окрім того, мова йде про підтасовку оціночної вартості заставного об’єкту "Платинум Банку", який мала викупити держава. Фактично – в збиток собі.

Також у розмовах фігурує готовність Рожкової внести зміни до постанови №306 заради "Платинуму". Що це, як не корупція і зловживання службовим становищем?

Трохи пізніше з’явилися записи розмов Рожкової з керівниками підрозділів Національного банку України, а також, можливо, з власником "Фідобанку" Олександром Адаричем. Жінка з голосом, схожим на голос Рожкової, спілкується з якимось "Олегом", якого просить зв'язатися з Олександром (імовірно власником "Фідобанку") і передати йому, щоб "вони припинили займатися переводом в готівку грошей".

Цікаво, що пізніше у стосах файлів знайшовся запис розмови Рожкової з одним з працівників НБУ, який курував "Фідобанк" і доповідав про незаконний вивід з цієї фінустанови понад мільярда гривень. Уже 20 травня 2016 року банк, спустошений такими схемами, був оголошений банкрутом. І це при тому, що Рожкова про всі ці схеми знала з самого початку.  

Більше того, в офіційному коментарі на сторінці НБУ в Facebook вона мало не одразу визнала, що записи розмов – справжні. Вона уточнила при цьому, що постійно веде діалог з акціонерами та менеджментом усієї сотні українських банків. "Це звичайний робочий процес", – написала вона і додала, що готова дати пояснення слідчим з Національного антикорупційного бюро або інших правоохоронних органів по кожній розмові.

Схоже, це зробити доведеться. І можливо, дуже скоро. Бо якщо з "Фідобанком" та "Платинумом" банкірша ще може якось відбрехатися, то у ситуації з "ВТБ Банком" та "БМ-банком" її дії віддають вже не звичайною корупцією, а державною зрадою. У розмові з головою правління "ВТБ Банку" Костянтином Вайсманом Рожкова фактично гарантує російській "дочці" в Україні "тишу та спокій". Попри санкції, які минулого року Росія та Україна у двосторонньому порядку оголосили одна одній, виявилося, що у Нацбанку щодо цих санкцій своя думка.

З файлів стає зрозумілим, що окрім "ВТБ" Рожкова бере участь у схемі виведення з-під санкцій ще одного російського банку – "БМ-Банку". Навіть готуються відповідні подання до РНБО та президента щодо зміни санкційного списку. Тут питання навіть не в тому, що чиновник лобіює банківську установу, а в тому, що допомагає Росії, як державі, адже "ВТБ" – це натуральний державний банк. А тому виникає питання не лише до НАБУ (чого лише варта подяка Рожкової на одному із записів за "полтинник"), але й до СБУ, яка має дослідити зв’язки Рожкової з російськими державними структурами. Бо, судячи з розмов, стосунки у заступниці Гонтаревої з ними склалися більш ніж приязні…