Недосконала реформа соціального страхування привела до проблем для звичайних людей. З 13 січня з перебоями, а з 19 взагалі припинилися виплати лікарняних та інших допомог. Забезпечувати фінансування повинен Фонд соціального страхування. На даний момент це його одна єдина функція, але і з нею він не справляється, передає Корупція.Інфо

Цю функцію Фонду підтверджує Міністр соціальної політики Андрій Рева

"До завершення процедури об'єднання, фінансування старих структур фондів здійснюються через структури нового фонду. Фонд контролює витрати по тим основним напрямкам роботи, які є в старих фондах", – розповів Рева.

Забувши про виплати для людей, працівники фонду про себе не забули. У штаті всього шість чоловік. Підлеглі Євгена Баженкова за два з половиною місяці роботи отримали понад 577 000 гривень заробітної плати. Яка тоді заробітна плата самого голови? Залишається тільки здогадуватися.

Такі дані відкриті для доступу на сайті державної фіскальної служби. Сам Баженков таку інформацію заперечує і називає зовсім інші цифри.

"У нас умови оплати праці, затверджені правлінням, тарифною сіткою. 5 осіб отримали близько 15-17 тисяч гривень і 400 000 вони ніяк не могли отримати ", – висловився Баженков.

Міністр же називає дату затвердження штатного розкладу та встановлення заробітних плат тільки 20 січня 2017. Хоча працівники отримують її вже з листопада 2016 року.

Зрозуміло, що реформа фондів привела не до економії коштів, як планувалося, а до збільшення витрат на утримання апарату. Високі заробітні плати повинні відповідати кваліфікації та досвіду працівника, міністр соцполітики оцінку їх роботи поки дати не може.

Але ось попередній досвід свідчить про те, що штат нового фонду складається з шахраїв, є фігурантами не одного кримінального впровадження. Вони в різний час були звільнені з Фонду з тимчасової втрати працездатності та інших організацій за численні порушення, зокрема присяги держслужбовця. А деякі навіть не мають відповідної освіти.

На директора Баженкова заведено кримінальну справу, з незаконного придбання санаторію Перемога. Поки реорганізації Фонд не проведуть законно, від такої реформи постраждають звичайні люди.

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко заявив, що медична реформа і повний перехід України до страхової медицини відбудеться протягом трьох років. Він зазначив, що завдяки реформі, система охорони здоров'я перейде від принципу фінансування лікарняних ліжок до принципу фінансування послуг, що надаються пацієнтам через впровадження механізму "гроші ходять за пацієнтом".