Верховна Рада розглянула в першому читанні пакет законопроектів, який даст старт медичній реформі. До змін вже потрібно готуватися всім: і простим українцям, і лікарям, – передає Корупція Інфо

Популярне: ШОК! ЖАХ!! ВІДСУТНІСТЬ СОВІСТІ!!! Журналісти показали люксовий автопарк працівників економічного управління СБУ (ВІДЕО)

 

Так, медикам готуються оптимізувати роботу, позбавивши їх бюрократичних перепон. Влада не раз відзначали, що лікарі повинні займатися лікуванням пацієнтів, а не паперовою тяганиною.

Уже зараз в країні запущена спеціальна програма «Поліклініка без черги», де пацієнт записується на прийом до лікаря по телефону або через інтернет.

До того ж лікарям і пацієнтам стане простіше розуміти, які послуги надаються за безоплатній основі, а за які потрібно буде доплатити.

Сама в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що пора звикати, що медицина в країні не буде безкоштовною.

«Я вам скажу, що недавно ми заплатили грошима за екстрену операцію мого чоловіка – у нього був апендицит. Ми говоримо, що у нас в країні медицина безкоштовна, а вона такою не є, ми все платимо за все. Ми повинні перестати брехати і говорити правду. Ми повинні створити систему, де люди не повинні продавати машини і квартири і фінансово бути зруйновані, тому що вони захворіли », – поділилася чиновник.

При цьому уряд обіцяє значно підняти зарплати медикам.

Так, завдяки реформі лікарі і медперсонал на первинній ланці зможуть отримувати до 25 тисяч гривень. Але це за умови, якщо за місяць вони будуть обслуговувати близько двох тисяч хворих. Такий механізм отримав назву «гроші ходять за пацієнтом». Тобто чим більше лікар обійде пацієнтів, тим більший оклад він отримає в кінці місяця.

Наприклад, сімейного лікаря в рік на кожного пацієнта, з яким укладено договір, уряд буде платити 210 гривень. При цьому окремо будуть доплачувати за літніх людей.

В ході реформи всі медичні установи поділять на три типи. Перше – це сімейні амбулаторії, які замінять колишні місцеві поліклініки.

Другі – це вузькопрофільні медичні заклади, де пацієнту зроблять УЗД, МРТ і різні лабораторні дослідження і стаціонари.

Третій тип – це вузькоспеціалізовані лікарні, де надаються послуги висококваліфікованих лікарів.

Однак зазначимо, що в законопроектах прописан тільки перший тип лікарень. Подальші типи бдут прописані в ході реформи, яка займе три роки.

Крім того медреформа вдарить по лікарях, які надмірно виписували пацієнтам непотрібні ліки і препарати. Нові європейські протоколи позбавлять їх такої можливості.

Також європейський підхід в медосвітою повинен покінчити з хабарами в вузах, позитивно вплине на молодих лікарів і негативно – на викладачів-хабарників і лінивих студентів.

Нагадаємо, що 8 червня народні депутати проголосували за пакет законів у медичній сфері в першому читанні. Голосування в другому читанні заплановано на 22 червня.

Але вже зараз відомо, за що українцям доведеться обов’язково платити, після проведення медреформи.