Скарга на дії директора надійшла від Регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області, передає Корупція Інфо

Начальника ЖЕПу притягнули до відповідальності за розголошення інформації про боржників. 
 
Сихівський райсуд дійшов висновку, що керівник винний у тому, що в листі про заборгованість до одних боржників вказав, у тому числі, персональні дані й інших людей, які заборгували за компослуги. Зокрема, були зазначені — прізвище, ім’я, по батькові, номер квартири, сума заборгованості.
 
Скарга на дії директора надійшла від Регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області.
 
Суддя Сихівського районного суду Микола Борачок у своїй постанові зіслався на Рішення Конституційного Суду України, за яким інформація про фізичну особу та членів її сім’ї є конфіденційною і може бути поширена тільки за їх згодою, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
 
Тож суд дійшов висновку, що директор ЖЕП, вказавши в листі до одних людей, персональні дані інших, вчинив правопорушення, передбачене статтею 188 (39) Кодексу України про адміністративні правопорушення “Порушення законодавства у сфері захисту персональних даних”. 
 
Щоправда, попри те, що керівник визнаний винним, адмінстягнення — штраф від трьохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — на директора таки не наклали, оскільки з часу скоєння правопорушення до часу звернення минуло більше як рік і, згідно із законодавством, після закінчення цього періоду покарати особу за адмінкодексом вже не можна.