В Україні хочуть запровадити обов’язковий медогляд для водіїв. Якщо автовласник не матиме медичної довідки про стан здоров’я, оштрафують на 850 грн. За підроблений документ про стан здоров’я – на 510 грн.

Відповідний законопроект надійшов до Верховної Ради від одного з авторів – нардепа Олега Мусія. Відповідно до нього, водії до пенсійного віку мають оновлювати меддовідку кожні 10 років, а пенсіонери і ті, хто перевозить людей або вантажі, – щороку, пише Корупція.Інфо

Кількість лікарів планують розширити – додати нарколога, психіатра, гінеколога для жінок. Також потрібно буде зробити кардіограму, здати аналізи, зокрема кров на цукор, групу і резус, перевірити зір і вестибулярний апарат.

Популярне: КОЖЕН має це побачити! Порошенко в шоці від того, що тут відбувається – Володимир Парасюк (ВІДЕО)

“Меддовідки ні до чого хорошого не призведуть. 2009 року ми скасували медичні огляди взагалі. Меддовідки були наскрізь корупційні. Постійні медогляди не мають жодного сенсу. З нашим рівнем корупції, купити медичну довідку буде не важко. Людина може звернутись до будь-якого медцентру, адреси яких є в інтернеті. Там заплатить гроші і може навіть не проходити огляд, а просто отримає готовий папірець. Це те саме, як п’яний водій сідає за кермо – не приставляти ж до кожного медсестру, щоб вона оглядала його. Це нонсенс. Людина повинна бути свідома. Має розуміти, якщо у неї проблеми зі здоров’ям, не варто сідати за кермо, бо стане самогубцею і нашкодить іншим”, – розповідає Gazeta.ua голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко. 2009 року він був заступником Юлії Тимошенко у Раді автомобілістів при Кабміні.

За його словами, медичні довідки не посприяють зменшенню кількості ДТП через проблеми зі здоров’ям.

“Якщо у водія погано зі станом здоров’я – про це ніхто ніколи не дізнається. Наприклад, коли загинув музикант Андрій Кузьменко, ніхто ж не знає, чому він виїхав на зустрічну: чи він заснув, чи погано стало. Так само і з іншими. У випадку смертельного ДТП навіть медична експертиза не скаже, чи були у людини проблеми зі здоров’ям”, – каже експерт.

Краще наслідувати японську і німецьку практику, де водіїв тестують лише за умови постійних порушень.

“У нас потрібно ввести медичне обстеження порушників, як це роблять в Японії і Німеччині. Якщо у людини немає жодних порушень, отже вона має нормальний стан здоров’я. В іншому разі, якщо людина порушує, тоді її тестують на стан здоров’я. Водія досліджує комісія”.