Переатестовані "топові" правоохоронці при зарплаті до 20 тисяч гривень їздять на дорогих авто, мають квартири у новобудовах бізнес-класу, заміські маєтки та родичів-мільйонерів.

Про це пише Корупція.Інфо

Заступник начальника управління Головного слідчого управління Дмитро Бут, який був присутній на затриманні екс-голови правління "Нафтогазу України" Євгена Бакуліна навесні 2014 року, а на початку 2015-го сам оголошував про затримання екс-голови ДСНС Сергія Бочковського та його заступника Василя Стоєцького прямо на засіданні Кабміну, має змогу купувати дорогі квартири і дарувати їх.  

Популярне: Жахливе видовище: Самосуд над водієм, який перекрив рух

Згідно з декларацією Бута, у 2015 році його дружина набула дві квартири загальною площею 200 квадратних метрів в одному з найбільш елітних комплексів столиці – "Новопечерські Липки", а також два гаражі. Також у власності родини – два автомобілі Volkswagen Touareg.

Квартири та гаражі у 2016 році дружина Бута подарувала своїй матері – тещі слідчого, зареєстрованій у Маріуполі.

Однак журналісти відзначають, що попри те, що квартири подарували матері, слідчий Бут продовжує в них жити – саме з "Новопечерських липок" він їздить до будівлі МВС.

За даними сайту "Гарна хата", в грудні 2014 року слідчий став власником будинку на понад 300 квадратів у селі Гореничі під Києвом. Але восени 2015-го подарував будинок своєму батькові Сергію Буту. Будинок поки незаселений, у ньому триває ремонт.

Згідно з деклараціями Бута, в 2013 році сукупний дохід подружжя становив майже 244 тисячі гривень. У 2014-му вони заробили більше – 2 мільйони 300 тисяч гривень, майже вся сума – від продажу чи надання в оренду майна. Однак цього навряд чи вистачило б на придбання коштовного майна.

Батько слідчого, Сергій Бут, запевняв журналістів, що маєток у Гореничах куплений на його гроші, а не кошти сина. Мовляв, він більше 20 років працював адвокатом, а до того був  міліціонером на Чукотці.

На початку 2016 року Дмитро Бут проходив переатестацію – комісія вирішила звільнити його "через службову невідповідність". Однак невдовзі Окружний адмінсуд Києва поновив його на службі. Коментувати коштовне майно Бут відмовився.​

Комісія рекомендувала звільнити і Миколу Лиська – заступника начальника управління розслідування корупційних злочинів і начальника 2-го відділу Головного слідчого управління з 18-річним стажем роботи. Однак і він оскаржив це рішення.

У 2013-2015 роках Лисько та його дружина офіційно заробили 471 тисячу гривень. Ще мали понад 1 мільйон гривень та 50 тисяч доларів готівкою.

У 2015 році Лисько задекларував скромну квартиру на 42 кв. м в спальному районі Києва. Чвертю ще однієї квартири володіє його дружина.

Однак знімальна група кілька днів поспіль бачила машину Лиська у зовсім іншому районі Києва. Тут, за словами співробітника Нацполіції, розташована квартира його батька – депутата Шаргородської міської ради Василя Лиська.

Батьки Миколи Лиська прописані в Шаргороді за 300 км від Києва. Але восени 2015-го його 63-річна мати купила будинок під триста квадратів та земельну ділянку в селі Крюківщина під Києвом. 

Слідчий Лисько радить питати про будинок його батьків: "Дивіться, будинок чий? Мами. Питання до кого? До мами".

Однак у тому, хто заробив на велику хату, Лисько заплутався: спершу казав, що батько адвокат, мовляв, там стільки грошей, що ще на кілька маєтків вистачить, але під час другої зустрічі уже розповів, що кошти на будинок частково заробила його мати – на заробітках за кордоном.

Генерал-майор Віктор Слівінський почав працювати в міліції більш ніж 20 років тому. Зараз він очолює департамент персоналу МВС.

Згідно з декларацією, квартир чи маєтків ні він, ні його дружина не мають.

У 2015 році родина чиновника з МВС мешкала у новобудові в Києві. Слівінський задекларував, що половина помешкання належить його старшій дочці. Інша половина квартири належить його 19-річному сину Володимиру. 

Однак з’ясувалося, що цю квартиру родина здає.

Навесні 2016 року не вказаний у попередній декларації син чиновника став власником будинку на понад 200 кв.м у котеджному містечку в Києві. У дворі будинку, записаного на сина-посадовця, припарковані BMW X1 та Nissan Pathfinder, які вказані в декларації Віктора Слівінського. У 2013 році родина чиновника виклала за них близько 85 тисяч доларів.

Якщо вірити декларації, сам Віктор Слівінський – найбідніший у своїй родині. Прокоментувати на камеру усе це він відмовився.