Депутат Артеменко, який запропонував мирний план для України, відомий зв'язками з екс-мером Києва Олександром Омельченком, два роки провів у СІЗО, був реабілітований і керував фінансами Дмитра Яроша. 

Детальніше про біографію Артеменка читайте в нашому матеріалі, передає Корупція. Інфо

Народний депутат від Радикальної партії Андрій Артеменко запропонував США мирний план для України і вже накликав на себе гнів партійного лідера Олега Ляшка, посла в США Чалого і багатьох українських політиків. 

Ми вирішили пригадати, чим відомий Андрій Артеменко і в чому полягає його план.

Андрій Артеменко народився 14 січня 1969 року в Києві. Отримав диплом інженера-системотехніка в Київському політехнічному інституті в 1993 році.

З 1987 по 1989 рік служив у лавах радянської армії як мотострілець. На початку 90-х років працював у Бельгії мийником сирих шкір, збирачем огірків, а згодом – начальником зміни і фактичним керівником ферми з 400 людьми в підпорядкуванні.

На зароблені в Бельгії гроші заснував у Києві компанію "Кріста", яка здійснювала експортні та імпортні операції з сировиною легкої промисловості.

У 1994 році Артеменко вперше поїхав у Штати, де потрапив на курси "Міжнародна спортивна справа". 

У 1996 р. він заснував в Україні адвокатське об'єднання "Перший правовий клуб" – структуру, яка займалася юридичним супроводом спортсменів, а також працевлаштуванням за кордоном. 

Клієнтами були брати Клички, Андрій Шевченко, Сергій Ребров, Олег Лужний.

У 1999 році Артеменко очолив футбольний клуб ЦСКА (Київ), президентом якого залишався до 2000 року. Подейкували, що посаду президента клубу Міноборони він отримав за протекцією Ігоря Бакая, у часи Кучми – глави ДУС, глави "Нафтогазу" та ін.

У політику Артеменко потрапив у 1998 році після знайомства з Олександром Омельченком, з яким заснував партію "Єдність". Був радником Омельченка, коли той став мером Києва.

Навесні 2002 року Артеменко був арештований і провів у СІЗО понад два роки. У мережі можна знайти інформацію, що його підозрювали в багатомільйонних махінаціях з трансферами футболістів ФК "ЦСКА-Київ" та незаконному збагаченні на 4 млн доларів. 

Сам він стверджував, що на нього тиснули, вимагаючи підписати свідчення проти Омельченка.

У жовтні 2004 року Артеменко був звільнений на поруки нардепів, а згодом всі звинувачення з нього зняли. У 2006 році він був обраний депутатом Київської міської ради, де очолив фракцію БЮТ. Згодом приєднався до більшості Черновецького.

З 2007 року Артеменко створив низку компаній, які займалися вантажними перевезеннями та військовою логістикою. З 2008 року до 2012 року основна діяльність – підтримка і забезпечення озброєнням та екіпіровкою військовослужбовців у "гарячих точках", де проводилися спецоперації.

Під час Євромайдану Артеменко за запрошенням своїх колишніх колег з БЮТ увійшов до штабу Національного опору, що знаходився на другому поверсі Будинку профспілок. Потім приєднався до "Правого сектора", займаючи посаду фінансового менеджера Дмитра Яроша.

На позачергових парламентських виборах у жовтні 2014 р. пройшов до парламенту від Радикальної партії Олега Ляшка, будучи 16-м номером у списку.

Артеменко одружений, виховує чотирьох дітей та одного онука. Син Едвард Даніель і дочка Амбер Катерина мають громадянство США, а ще один син Віталій – громадянство Канади. Артеменко є засновником благодійного фонду, що допомагає переселенцям з дітьми.

Судячи з матеріалів ЗМІ, Артеменко встиг набути значні зв'язки в США, познайомившись з особистим адвокатом Трампа Майклом Коеном і колишнім радником Трампа Феліксом Сатером. 

За словами Артеменка, тему війни в Україні він обговорював з американцями давно, ще на етапі праймеріз, коли мало хто вірив у те, що Трамп стане кандидатом, а президентом – і поготів. 

Виглядає так, що Артеменко чи не єдиний серед українських політиків поставив на Трампа, а не на Клінтон і заздалегідь налагоджував зв'язки з його командою.

У резонансній статті Politico про втручання України в американські вибори повідомляється, що Артеменко особисто запропонував послу України в США Валерію Чалому провести зустріч з командою Трампа, але його ідея була відкинута. 

Тому Артеменко взяв на себе роль "рятівника" україно-американських стосунків і склав план укладення миру між Україною і Росією з подальшим зняттям з останньої санкцій. Цей план він нібито передав Коену, а той залишив документ на столі у радника з нацбезпеки Флінна.

Як пояснив Артеменко, план передбачає проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму в оренду Росії на 30-50 років. 

Після виконання цього плану санкції з Росії знімають, а її стосунки з країнами Заходу відновлюються.

Крім того, план передбачає, що Україна стає офіційно нейтральною державою. Не допускається вступ у жоден із наддержавних союзів – ні в НАТО, ні до ЄС, ні до Митного союзу. 

Він передбачає відмову від мінських угод і перехід до тристороннього формату США-Росія-Україна. І хоча Флінн, дискредитувавши себе, вже залишив посаду радника Трампа, Артеменко впевнений, що його план не "ляже під сукно".

Якщо вірити Артеменку, разом з мирним планом передали американцям і компромат на президента Порошенка: "платіжки щодо Нацбанку, оборонки, щодо офшорних компаній Порошенка і його друзів". Навіщо? Щоб ті посприяли проведенню дострокових виборів Ради і зміні влади.

Лідер радикалів Олег Ляшко вже закликав Артеменка здати мандат, назвавши його план дискредитацією України.