"ВАЛ ВІДМОВ ВІД ІНТЕРПОЛУ": ЧОМУ ЯНУКОВИЧА І ЙОГО ПОПЛІЧНИКІВ ЗНЯЛИ З МІЖНАРОДНОГО РОЗШУКУ

У середу, 3 травня, Комісія з контролю за файлами Інтерполу припинила розшук позбавленого звання президента України Віктора Януковича та його сина Олександра, – Корупція Інфо

Популярне: Дружину радниці Міністерства соціальної політики жорстоко побили

Речник Національної поліції України Ярослав Тракало розповів, що комісія також зобов'язала Генеральний секретаріат Інтерполу видалити з бази розшуку Януковича та усю інформацію стосовно його сина Олександра. Українське бюро передало отриману інформацію, а саме копію рішення Комісії з контролю за файлами Інтерполу щодо Януковича, Генеральній прокуратурі України як органу досудового розслідування.

Окрім Януковича, Інтерпол зняв з розшуку двох посадовців його режиму – екс-голову Адміністрації президента та екс-секретаря РНБО Андрія Клюєва і екс-міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького.

Також Інтерпол відмовився оголошувати у розшук скандального народного депутата Олександра Онищенка, якого в Україні звинувачують у нанесені державі шкоди на суму 3 млрд грн. Українське бюро Інтерполу передало цю інформацію в НАБУ.


Адвокат: Інтерпол визнав справу політичною

Адвокат екс-міністра Ставицького Юрій Іващенко на своїй сторінці у Facebook переконує, що Інтерпол визнав справу щодо його клієнта політичною.

"Сьогодні отримано офіційне підтвердження з Інтерполу і від Комісії з контролю за файлами Інтерполу, що скарга Едуарда Ставицького повністю задоволена, його кримінальне переслідування визнано політичним. Комісія взяла до уваги наші аргументи", – зазначив адвокат.

У ГПУ знайшли своє пояснення рішенням Інтерполу

Заступник Генерального прокурора Євген Єнін і начальник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк пояснюють рішення Інтерполу недосконалістю українського законодавства.

"Нещодавні рішення Інтерполу про зняття з міжнародного розшуку представників режиму Януковича пов'язані, перш за все, з недосконалістю кримінально-процесуального законодавства України в частині обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Зокрема, ухвала судів про дозвіл на затримання з метою приводу до суду для участі у розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не вважається ухвалою про тримання підозрюваного/обвинувачуваного під вартою. Відповідно, згідно з правилами Інтерполу, особу, щодо якої не обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не може бути оголошено в міжнародний розшук", – пояснив Єнін.

Він додав, що окремі районні суди Києва відмовляються виносити ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без участі підозрюваного.

Євген Єнін зазначив, що рішення Інтерполу не вплине на початок судового процесу з обвинувачення Віктора Януковича у державній зраді, що розпочнеться 4 травня.

Сергій Горбатюк у свою чергу запевнив, що рішення Інтерполу будуть оскаржені, а в українське законодавство, можливо, внесуть зміни. Він наголосив, що зняття з міжнародного розшуку Януковича відбулося не через недоліки слідства чи допущені порушення слідчими органами.

Інформація про це заявилася на сайті Оболонського суду Києва, який вестиме цей процес. Стали відомі й імена суддів, які розглядатимуть історичну справу. У суді твердять, що розподіл робив комп'ютер.

Ар'єв: на рішення Інтерполу вплинула резолюція ПАРЄ

Народний депутат України і член Парламентської асамблеї Ради Європи Володимир Ар'єв зі свого боку вважає, що вал відмов Інтерпола розшукувати Януковича та інших посадовців пов'язаний із нещодавньою резолюцією ПАРЄ. У ній йдеться про "політичні ознаки" використання Інтерпола.

"Тільки от чомусь виконувати резолюцію Інтерпол почав не з переслідуваних режимами правозахисників чи опозиціонерів, а зі злодюг-казнокрадів", – написав Ар'єв у Facebook.

Перемоги України в Інтерполі

Окрім того, що Інтерпол відмовив у міжнародному розшуку Януковича і Ко, він також відмовив Росії у розшуку екс-прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, якого російські правоохоронці звинувачують в участі у війні у Чечні.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков на своїй сторінці у Twitter, оприлюднивши копію документа.

"Інтерпол 3 травня офіційно відмовив Росії в абсурдному звинуваченні і запиті на міжнародний розшук щодо Арсенія. Гебістська провокація луснула", – зазначив він.