Собівартість централізованого гарячого водопостачання (ГВП) в літній період в 2-3 рази перевищує затверджені тарифи, повідомив журналістам гендиректор "Київенерго" Олександр Фоменко, передає Корупція.Інфо

Популярне: З ганьбою звільнили відомого київського суддю, те, що він робив просто в голові не вкладається

"Сьогодні централізоване ГВП в літній період діє тільки в Києві, у Львові, Харкові, Запоріжжі, ну і може ще в двох містах. Всі інші міста відмовилися. Причина одна – економічна недоцільність… Не секрет, що собівартість теплової енергії і гарячої води в опалювальний і міжопалювальний сезони – це абсолютно різні речі. Гаряча вода по собівартості в 2-3 рази вище, ніж встановлені ціни. Це, по суті, планові збитки будь-якого теплокомуненерго ", – сказав він.

У свою чергу фінансовий директор компанії Тетяна Грязнова нагадала, що збитки "Київенерго" в 2016 році з гарячого водопостачання склали близько 620 млн грн.

На думку керівництва "Київенерго", в міжопалювальний період доцільним є використання всіляких альтернативних систем ГВП.

"Ми постійно відстежуємо різницю в ціні між домашнім бойлером і централізованим ГВП. Я вам скажу, сьогодні за ціною кВт * год електроенергії і за ціною кубічного метра гарячої води – бойлер економічно вигідніше. Крім того, з огляду на наші гідравлічні випробування на 2-3 тижні ( залежно від характеру ушкоджень), бойлер ще і є гарантованим джерелом гарячої води. Так, є нюанси: де його поставити, з внутрішньо проводкою, з об'ємом нагрітої гарячої води – не можна наповнити ванну, проте більшість зараз користується душем, а не ванною ", – сказав А.Фоменко.

Він також зазначив раціональність впровадження систем альтернативного ГВС на рівні будинків.

"Велику роль, напевно, повинна зіграти активність приватних ЖЕКів та ОСББ. Наприклад, ОСББ може реалізувати проект установки сонячних колекторів на даху для забезпечення будинку гарячою водою в літній період і відмовитися від централізованого ГВП", – сказав керівник "Київенерго".

Разом з тим, на думку А.Фоменко, найкращим варіантом є прийняття осмисленої стратегії в питанні ГВС і планова, протягом 3-5 років, її реалізація.

Як повідомлялося, "Київенерго" експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані в столиці, за винятком Дарницької теплоелектроцентралі.