Більшість Європарламенту підтримали надання нашій державі безвізового режиму, залишилося кілька формальностей
Нарешті, найближчим часом (йдеться про два-три місяці) Україна таки отримає безвізовий режим з Європейським Союзом. Після відповідного голосування Європарламенту залишилися суто процедурні моменти, які необхідно пройти, – передає Корупція Інфо

Популярне: Савченко розповіла, чи увійдуть до її партії інші нардепи

Експерти кажуть, що очікувати на запровадження цього режиму можна вже на початку літа, або, в крайньому випадку, у другій його половині.
Звісно, запровадження цього режиму не означає, що українці зможуть безперешкодно працювати у країнах ЄС, навчатися чи постійно мешкати. Є певні нюанси, які регламентують перетин кордону, підстави для цього, терміни перебування, мету поїздки тощо.

Але навіть попри всі нюанси, це значно спростить перетин кордону. Українцям не доведеться не лише звертатися до візових центрів, вистоювати черги, сплачувати чималі суми, але й принизливо очікувати на кордоні.

Щоправда, аби потрапити до ЄС без віз, українці мусять оформити біометричний паспорт для виїзду за кордон. Зі звичайним «закордонним» паспортом виїхати до ЄС без візи не вдасться.
Щодо власне запровадження безвізового режиму, то це може відбутися в середині червня
Як повідомили нам у Державній міграційній службі України в Чернівецькій області, людей для оформлення біометричного паспорта для виїзду за кордон відчутно побільшало. Щодо термінів його виготовлення, то він становить (не терміново – авт.) в межах двадцяти днів. Але до цього потрібно додати ще вихідні дні, тому термін видачі реально становитиме в межах місяця. Терміново такий паспорт можна виготовити за сім днів (з вихідними 9-10 днів).

Вартість біометричного паспорта для виїзду за кордон становить 557 гривень. Якщо вам необхідно терміново отримати такий паспорт, то його вартість зросте до понад 800 гривень.

Щодо власне запровадження безвізового режиму, то це може відбутися в середині червня. Згідно зі встановленими процедурами, після голосування в Європарламенті документ повинна буде формально затвердити Рада Євросоюзу на рівні міністрів. Голосування заплановане на 11 травня. Згодом законодавчі зміни будуть опубліковані в Офіційному журналі Євросоюзу після того, як їх підпишуть президент Європарламенту, а також відповідний представник країни-голови Ради Євросоюзу (Мальта). Рішення вступить в силу через 20 днів після публікації.