Російські окупанти додатково замінували Запорізьку АЕС. Зокрема, вони замінували ставок-охолоджувач станції.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на керівника Головного управління розвідки Кирила Буданова в ефірі телемарафону.

Він зауважив, що через те, що росіяни знищили греблю Каховської ГЕС, вони зруйнували нормальний доступ води до охолоджувачів на ЗАЕС.

“Але друге, найстрашніше, це те, що ЗАЕС була додатково замінована. І найстрашніше, що був замінований охолоджувач. Якщо вони виведуть його з ладу, то велика ймовірність, що будуть значні проблеми”, – сказав він.

Кирило Буданов також повідомив, що Російські окупанти готувалися до підриву Каховської гідроелектростанції. Зокрема, вони розпочали виведення своїх військ за півгодини до теракту.

За його словами, існує багато цікавих фактів про те, як саме росіяни скоїли свій теракт на Каховській ГЕС.

“Найцікавіше, що за півгодини (росіяни – ред.) вийшли радіомережею на підрозділ, який знаходився на Каховській ГЕС і сказали зібратися і швидко залишити територію. У цей же час прибула група спецназу. І після цього сталося те, що сталося”, – розповів Буданов.

За його словами, всі російські підрозділи, які знаходилися поряд із ГЕС, не знали про плани свого командування підірвати станцію. Це застало їх зненацька.

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов вважає, що росіяни “недопрацювали” фейк про його поранення/смерть.

“Як я на це реагую – по-перше, я це сприймаю досить смішно, ну і реагую так само. Фейки на те і є фейки – щоб викликати якусь певну реакцію в аудиторії. Але це досить, скажімо так, недопрацьовані фейки. Всі ж розуміли, що зі мною все нормально. Далі всі чітко розуміли, що фейк буде розвінчаний, і вони виставлять дурнями самих себе”, – сказав Буданов.

Однак, наголосив він, на цей “гачок” росіяни спіймали “всесвітньо відомих експертів на кшталт Іллі Киви”.

Керівник ГУР нагадав, що Кива “з піною у роті” розповідав, що Буданов “спочатку загинув, потім воскрес, потім в кому якусь впав”.

“Нехай люди бавляться”, – додав Буданов.