Канал «ДТЕК 24» приєднався до російської дезінформаційної політики.

Про це на своїй сторінці у фейсбук пише блогер Євгеній Прокопишин.

“Спочатку редакція повідомила ФЕЙКову новину про те що ніби-то США збираються евакуювати американців з України через можливе повномасштабне російське вторгнення, що офіційно спростувало американське Посольство, а потім росіянин Ілларіонов (екс-радник Путіна, нині один з прислуги Ахметова) заявив, що США своєю (ФЕЙКовою) заявою про евакуацію американців підігрують російській дезінформаційній кампанії проти України.

Перед цим, вдень, медіахолдинг проросійського олігарха Ахметова у своїй заяві не визнав російську агресію проти України, яка триває з 2014 року…

Все таки не зря всі шістьорки з закритих каналів Медведчука перекочували саме на канали Ахметова — одна ж кантора…”, – написав Прокопишин.

Ситуацію прокоментували і в телеграм-каналі “Телекошмар”.

“І представники “ДТЕК-24″ ще розповідатимуть, що не розповсюджують фейки! Сором. Що це за новина? Звідки? Що за формулювання? Ви взагалі розумієте, на кого батон свій фейковий кришите? Америка ніколи не заявляла, що готується евакуювати своїх громадян на випадок війни. Вийшло навіть спеціальне роз’яснення від посольства США в Україні”, – обурилися там.

Вони також вказали на подібність медіагрупи Ріната Ахметова з медіа Віктора Медведчука.

“У медіагрупи Ріната Ахметова є ось природний союзник у справі захисту свободи слова від придуманих посягань. Це колишня медіагрупа Віктора Медведчука. Не соромтеся – наводьте мости, так би мовити. Тим більше, що медведчуківські герої вже майже всі переїхали до вас в ефір. До речі, на “останньому медведчуківському”, котрий все ніяк не заспокоїться, недавно показали акцію псевдопротесту чомусь під посольством України в Чехії. Типу проти закриття телеканалів. Ці йолопи змусили масовку намовляти тези про те, що типу раніше в Чехії вони могли дивитися телебордель Медведчука, а тепер типу не можуть. Просте питання: а що ж для них змінилося, якщо в чеських кабельних мережах каналів Медведчука напевно й не було, а ось в інтернеті вони ведуть мовлення без перебоїв? Що ж сталося? Он і канал UkrLive із супутниковою ліцензією тепер додався. Ну безглуздо ж юзати якихось людей у ​​Чехії. Але безглуздість це не те, що може зупинити їх“, – відзначили там.

Нагадаємо, нещодавно в дослідженні “Центру протидії корупції” розповіли, що Телеканал Ахметова поширює проросійські наративи.

Антизахідні наративи російської пропаганди звучали принаймні один раз у 30 із 40 випусків токшоу “Хард із Влащенко” на телеканалі “Україна 24”, що належить бізнес-структурам олігарха Ріната Ахметова.

Антизахідну пропаганду в Україні, на думку експертів, поширюють на користь олігархам, які не зацікавлені в антикорупційних і демократичних реформах. А редакційна політика каналу полягає в навмисному запрошенні до студії спікерів зі скептичним ставленням до євроатлантичного вектору України.

Після цього, журналіст Сергій Лещенко повідомив, що Медіахолдинг Ріната Ахметова злякався санкцій, запровадження яких добивається Центр протидії корупції та Віталій Шабунін.

“Ахметівці викотили заяву із закликом припинити розлад та солідаризуватися з ними. А чи ви підтримуєте санкції на пропагандистів Ахметова?”, – написав Лещенко.