Росія задіяла свою єдину групу, яка має на озброєнні бойові машини підтримки танків “Термінатор”, для підтримки наступу під Сєвєродонецьком.
Про це йдеться у щоденному огляді британської розвідки про війну, який публікує Міноборони Британії.
Присутність цієї групи під Сєвєродонецькому може свідчити про залучення там центральної групи військ, тому що тільки у них є ці машини. Зазначається, що раніше ця група зазнала значних втрат, намагаючись вийти до східних околиць Києва під час першої фази повномасштабної війни.
БМПТ “Термінатор” розробили спеціально для того, щоб прикривати танки, після досвіду афганської і чеченських війн.
“Сєвєродонецький напрямок залишається одним з найближчих тактичних пріоритетів для РФ. Проте із максимум десятьма “Термінаторами”, які там задіяні, їхнє застосування навряд чи суттєво вплине на хід кампанії”, – зазначає британська розвідка.
Окрім того, Росія має проблеми через нестачу безпілотників – внаслідок втрати апаратів на полі бою та через західні санкції.
У російсько-українській війні безпілотні літальні апарати (БПЛА) відіграли ключову роль для обох сторін, хоча вони постраждали від високих показників виснаження, відзначається у зведенні. БПЛА виявились уразливими як для збивання, так і для електронних перешкод.
Росія спробувала реалізувати у Україні концепцію “розвідувального удару”, яку вона допрацювала в Сирії. Згідно з концепцією, розвідувальні БПЛА використовуються для визначення цілей, які мають бути вражені бойовими літаками чи артилерією.
Однак, констатують у британській розвідці, Росія, ймовірно, відчуває нестачу відповідних розвідувальних БПЛА для виконання цього завдання, що посилюється обмеженнями її внутрішніх виробничих потужностей в результаті санкцій.
“Російські літаки з екіпажем здебільшого продовжують уникати польотів над українською територією, ймовірно через загрозу з боку неушкоджених українських зенітно-ракетних комплексів. Якщо Росія продовжить втрачати безпілотники нинішніми темпами, можливості розвідки і спостереження російських сил ще більше погіршуватимуться, що негативно позначиться на оперативній ефективності”, – йдеться у зведенні.