Міністерство закордонних справ Великобританії розповсюдило заяву із посиланням на дані розвідки, що Кремль хоче шляхом агресії змінити владу в Україні і поставити на чолі країни свого ставленика.

До списку «щасливчиків» потрапили посадовці з часів президентства Віктора Януковича: Сергій Арбузов, Микола Азаров, Андрій Клюєв, Володимир Сівкович.

Потенційним проросійським «лідером», на якого нібито робить ставку Кремль, за даними британської розвідки є Євгеній Мураєв – колишній депутат Верховної Ради і власник телевізійного каналу проросійського спрямування «НАШ».

Перший час на сю ситуацію влада не реагувала належним чином – після цього новина набула розголосу. Державні органи влади почали реагувати на заяву Міністерства закордонних справ Великої Британії, зокрема в інтерв’ю для ВВС висловився Олексій Данілов.

«Це може бути сенсацією для тих людей, які не обізнані з тим, що відбувається в нашій країні. Ми цілком обізнані, хто такий Мураєв, інші представники РФ, який не називає англійська розвідка, чітко усвідомлюємо прізвища, імена цих людей», – заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України.

В інтерв’ю Данілов наголошував, що державні структури, робота яких спрямована на протистояння російській агресії, працюють належним чином. Саме тому, за словами секретаря РНБО, вони вже давно знали те, про що Велика Британія тільки розказала.

Більш того, Данілов наголосив на тому, що озвучені були не всі імена і закликав міжнародні розвідки оголосити імені всіх відомих проросійських «маріонеток».

«Знаєте, як кажуть: а ви не можете всіх оголосити? Навіщо ви їх притримуєте? Оголосіть, будь ласка, всіх. Набагато цікавіше буде», – прокоментував Олексій Данілов.

Він також наголосив, що збройний конфлікт на території України розпочався ще у 2014 році, але тоді Захід не звернув на це такої уваги, як зараз.

«Якщо для політиків, які перебувають у Вашингтоні та інших країнах, це новина, то для нас це повсякденність», – влучно зауважив секретар РНБО України.

Окрім цього в інтерв’ю ВВС було згадано і про Медведчука. Зокрема, Данілов відповів на тезу про те, що всі думали, Медведчук є лідером проросійських сил.

Олексій Данілов ще раз зазначив, що українські сили мають досьє кожного потенційної і фактичної проросійської особи. Зокрема, секретар РНБО наголосив на діях, які приймаються органами для запобігання згубним діям Росії.

«Ми чітко усвідомлюємо, що таке п’ята колона, чим вона займається. Тому ми превентивно приймали рішення, забороняли мовлення трьох телеканалів, які були засобами російської пропаганди на нашій території», – сказав Данілов про заблоковані Україною телеканали проросійського політика Медведчука.

Проте, у рамках інтерв’ю було згадано, що наразі під санкції потрапив лише телеканали Медведчука, а от канал Мураєва «НАШ» і досі працює. Журналісти поцікавились, чи планує влада вводити санкції проти каналу Мураєва, а Данілов сказав, що це питання постійно обговорюється – за словами секретаря РНБО, про це ніхто не забуває.

«Я не можу одноосібно це питання вирішувати. Якщо відповідні документи будуть подані до апарату РНБО, вони будуть розглянуті і відповідні рішення будуть прийняті на засіданні РНБО», – прокоментував Олексій Данілов.

До слова, Олексій Данілов також окремо згадав про дієвість превентивних дій у справі Медведчука. Журналісти поцікавились, чи не дивує Данілова той факт, що в списку «російських ватажків» не опинилось Медведчука. Олексій Данілов заявив, що Медведчук сьогодні втратив такі можливості після українських превентивних заходів (санкції, судові процеси).