У ЗМІ з’явилася тривожна інформація, що США готуються забирати своїх дипломатів з України. Вивезення їхніх родин начебто вже мали почати з понеділка, 24 січня.

Згодом з Державного департаменту Сполучених Штатів Америки пролунало спростування цього повідомлення. Там кажуть, що наказів про евакуацію дипломатів не було.

“Якщо буде ухвалене рішення щодо евакуації американських дипломатів та членів їхніх роди, громадянам США не слід очікувати на те, що їх будуть евакуйовувати за рахунок уряду США. Для виїзду вони можуть скористатися комерційними рейсами”, — додали у відомстві.

Факт спростування наводять і у “Голосі Америки”. Мовляв, високопосадовець Держдепу заперечив, що відбувається чи невдовзі відбудеться евакуація співробітників посольства США в Україні. Він запевнив, що наказу про евакуацію не було.

Інший представник відомства повідомив, що США завжди ретельно планують дії своїх дипломатів в екстрених ситуаціях.

Влада радить громадянам США “бути поінформованими” про загрозу вторгнення Росії. Відповідно, американці, які зараз перебувають в Україні (враховуючи й дипломатів), повинні знати, що робити у випадку погіршення ситуації.

Про евакуацію сповіщали такі авторитетні американські видання:

  • Журналіст Fox News Лукас Томплінсон написав, що родини американських дипломатів поїдуть додому вже з понеділка, 24 січня.
  • У CNN заявили, що посольства США у Києві запросило дозволу у центральної влади на евакуацію другорядних співробітників дипломатичної місії.
  • У Bloomberg запевняли, що США зараз якраз вирішують, чи варто евакуйовувати сім’ї своїх дипломатів з України через зростання російської загрози.

Раніше німецьке видання Bild повідомило, що МЗС Німеччини “працює над планом евакуації членів сімей співробітників посольства в Україні” – буцімто в разі подальшого загострення ситуації їх мають вивезти з країни.

У МЗС Німеччини прокоментували повідомлення ЗМІ про нібито наявні плани евакуації з посольства в Україні.

“Ми дуже уважно стежимо за ситуацією з безпекою співробітників наших дипломатичних представництв в Україні, а також тісно контактуємо з нашими партнерами в ЄС та на міжнародному рівні. Федеральне міністерство закордонних справ наразі не вживає жодних заходів для зменшення кількості співробітників посольства або членів їхніх сімей”, – заявили в суботу ввечері в зовнішньополітичному відомстві ФРН.

Також буквально тиждень тому у США заявляли, що “російська влада готувалася евакуювати членів сімей з посольства Росії в Україні”. У Кремлі цю заяву також наразі спростували.