До російського вторгнення привів вакуум безпеки після того, як Україна відмовилася від ядерної зброї, але згодом не змогла стати членом НАТО.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що до російського вторгнення привів вакуум безпеки після того, як Україна відмовилася від ядерної зброї, але згодом не змогла стати членом НАТО.

“Україна відмовилася від ядерної зброї заради миру в усьому світі. Тоді ми стукалися у двері НАТО, але вона так і не відчинилася. Вакуум безпеки призвів до російської агресії. Світ зобов’язаний забезпечити безпеку України, і ми просимо країни вирішити, які гарантії безпеки вони готові надати”, – написав він у Twitter.

Зазначимо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Твітері написав, що ракетним обстрілом Києва під час візиту генсека ООН Антоніу Гутерреша та прем’єр-міністра Болгарії Кирила Петкова росія ще раз продемонструвала своє ставлення до Європи та світу.

«росія вдарила по Києву крилатими ракетами саме під час візиту в нашу столицю генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша та прем’єр-міністра Болгарії Кирила Петкова. Цим огидним актом варварства росія ще раз демонструє своє ставлення до України, Європи та світу», – зазначив глава української дипломатії.

Дещо раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що чекає на розвиток двосторонніх зв’язків та співпраці України з Пакистаном у зв’язку з призначенням нового міністра закордонних справ Пакистану Білавала Бхутто Зардарі.

“З нетерпінням чекаю спільної роботи з нещодавно призначеним міністром закордонних справ Пакистану Білавалом Бхутто Зардарі. Розраховуємо на подальший розвиток двосторонніх зв’язків та наше взаємовигідне співробітництво з Пакистаном”, – написав Кулеба у твіттері.