Політичний застій: розклади у Раді, перспективи виборів.

Цікаво, що нас з вами чекає, друзі, у загальних політичних розкладах 2022 року. Насамперед, за прогнозом, наступного року на Україну може чекати перезавантаження Кабміну. Можливо – повна. А це – зміна форми, а не змісту.

Пише про це Telegram-канал “Klymenko Time”.

“А ось інших глобальних перестановок у владі, чи то зміни голови Офісу президента чи перестановки у важливих кріслах виконавчої чи законодавчої влади – за нашою оцінкою поки що не передбачається. Влада сконцентрована в руках осіб, вірних Зеленському-Єрмаку. Ну чи Єрмаку-Зеленському, як бажаєте.

Витіснено ті ж Розумков і Аваков, розставлені потрібні люди. І ми входимо у період умовного застою. У якому політичному полі у найважливіших постатей багато в чому може зберігатися статус кво. Навіть у тій самій кризі в Конституційному суді все йде до заморожування поточної ситуації.

І призначення глави САП. Хоча продовження нинішнього фарсу із цим призначенням на цілий рік здається неможливим.

В цілому, розхитати цей застій, що намічається, можуть саме зовнішні фактори, зовнішні гравці.

Перспективи дострокових президентських та парламентських виборів – неконкретні. І, скажімо так, зараз більша ймовірність дострокових президентських виборів, ніж парламентських. Тому що перевибори президента зараз можуть продовжити президентство з 5 до гарантованих 7-8 років замість розмитих 10. Про це раніше детально писали.

Зеленський зараз не має конкурента, здатного гаратовано вибити його з крісла. Потрібно лише трохи підправити нормативно-правову частину – і все, вперед до перевиборів. А це вікно можливості, як показують опитування, все швидше закривається. Лідерство Зеленського стає дедалі неявним.

А ось проводити перевибори Ради команда Зеленського зараз не готова. У прогнозах щодо деолігархізації, саме розклади в Раді сьогодні є причиною політичного нахабства команди президента. Перезавантаження парламенту позбавить їх цього козиря. Саме монобільшість – «ахіллесова п’ята» цієї команди. І по ній будуть бити недруги у 2022 році.

Результати опитувань це підтверджують. Щоб провести вибори до Ради з потрібними для себе результатами, потрібно запровадити електронне голосування, створити достатню кількість сателітів, перейменувати партію «Слуга народу». І навіть у такому разі позиції в Раді у команди президента будуть більш хиткими та менш вигідними.

Певна інтрига є в історії із кримінальним переслідуванням Порошенка. Але ми впевнені, що максимум, на який його чекає – домашній арешт а-ля Медведчук. Посадки, на яку так чекали мільйони українців у 2019, не буде. І це буде ще один цвях у труну рейтингу Зе-команди”.

Рік лише почався, а зміни вже відбуваються.

Нагадаємо, що в Раді Європейського Союзу та Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) відбулася зміна керівництва. Тепер головуватимуть у цих організаціях Франція та Польща відповідно. Зазначимо, що головування у Раді ЄС змінюється між країнами-членами Євросоюзу кожні шість місяців.

Президент Володимир Зеленський привітав Францію.

“Вітаю Еммануеля Макрона з початком головування Франції у Раді ЄС. Бажаю успіхів у просуванні амбітного порядку денного ЄС та подоланні викликів. Розраховуємо на підтримку європейських прагнень України та подальше поглиблення співпраці Україна-ЄС, зокрема, у сфері безпеки”, – написав він у Twitter.

А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба привітав свого польського колегу.

“Вітаю колегу та друга Збігнева Рау з початком головування Польщі в ОБСЄ. Чекаю на плідну співпрацю для захисту принципів ОБСЄ, зокрема, права держав вибирати власне майбутнє, відновлення поваги до міжнародного права та територіальної цілісності України”, – написав голова МЗС України у Twitter.