У США наголошують, що російська армія значно відстає від свого “графіку захоплення України”. Плани окупантів суттєво пригальмували успішні контрнаступи ЗСУ.

Високопоставлений представник Пентагону заявив, що росіяни досягають обмеженого та високозатратного прогресу. При цьому – лише на певних невеликих ділянках Донбасу, – повідомляє Міноборони США.

Так, росіяни дійсно відстають від своїх термінів, вони не досягають цілей. Натомість у Пентагоні відзначили, що українські сили почали здійснювати ефективні локальні контрнаступи.

ЗСУ успішно використовують системи HIMARS, щоб зашкодити росіянам просуватися навіть там, де вони так складно і повільно наступали.

Тому ми взагалі не бачимо, щоб росія вигравала цю битву,
– підсумували у Міноборони США.

Нагадаємо, увечері 8 липня у Білому Домі заявили про ще один пакет озброєнь для України вартістю 400 мільйонів доларів. Туди увійшли 4 нові системи HIMARS. Указ вже підписав президент США Джо Байден. Окрім цих систем, ЗСУ отримають й інше озброєння.

Пакет включатиме чотири високомобільні артилерійські ракетні системи, відомі як HIMARS, з боєприпасами, повідомив журналістам 8 липня високопоставлений чиновник зі сфери оборони.

Чиновник на умовах анонімності сказав, що додаткові HIMARS дозволять збільшити загальну кількість цих систем, надісланих в Україну з минулого місяця, – до 12.

Президент Володимир Зеленський одразу подякував Штатам. Він наголосив, що чергові HIMARS та 155-міліметрові снаряди – першорядні потреби ЗСУ.

“Саме це допомагає тиснути на ворога. Цінуємо лідерську підтримку США! Разом ідемо до перемоги!” – підсумував Зеленський.

Зауважимо, США почали надсилати системи після того, як отримали запевнення Києва, що ЗСУ не використовуватимуть їх для ураження цілей на території Росії.

Радіус дії РСЗВ HIMARS – до 80 км, однак у певній модифікації та за умови постачання відповідних боєприпасів він може становити і 300-500 км.

Збройні сили України використовували HIMARS для атаки, зокрема, складів боєприпасів противника. ЗСУ не використовували їх для ударів за межами України, додав чиновник.

Вони «успішно завдавали ударів по російських об’єктах в Україні, глибше за лінією фронту, і порушили здатність Росії проводити артилерійські операції», сказав чиновник. Використовуючи HIMARS, українські військові за останній тиждень змогли «суттєво порушити здатність росіян рухатися вперед», додав він.

3 липня Міноборони РФ заявило, що російські військові захопили всю територію Луганської області. Українське військове командування визнало, що ЗСУ відійшли з останнього міста, яке утримували, – Лисичанська, заявивши, що вирішили відступити, щоб врятувати життя військових.

Це вже 15-й пакет військової зброї та техніки, переданий Україні, з серпня минулого року.

Росія звинуватила Захід у веденні «проксі-війни» проти неї через збільшення поставок новітнього озброєння в Україну та запровадження економічних санкцій.

Як не дивно, посольство Росії у Штатах відреагувало на новину про новий пакет допомоги США на суму 400 млн доларів, до якої увійдуть і 4 ракетні системи залпового вогню HIMARS.

“Звернули увагу на заяву Пентагону про майбутнє відправлення на Україну ще чотирьох РСЗВ HIMARS. За цим рішенням стоїть нестримне бажання Вашингтона затягнути конфлікт за будь-яку ціну”, – повідомляє Посольство Росії у США, цитує Російська служба ВВС.

“Теза високопоставлених представників США про те, що ПВН (продукція військового призначення – ред.) використовується українцями в оборонних цілях, недійсна”.

У посольстві стверджують, що зброя зі Сполучених Штатів застосовується для “знищення міст Донбасу”.