Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прокоментував заяви самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка про «де-юре і де-факто російський» Крим. Він заявив журналістам у Ризі, де проходить зустріч голів МЗС країн НАТО, що Україна діятиме “по повній програмі”, якщо Білорусь дійсно визнає незаконну окупацію Криму Росією. 

«Я думаю, що немає сенсу оцінювати кожен прояв потоку свідомості, який регулярно здійснює на різних медійних платформах Олександр Лукашенко. Ми будемо оцінювати його дії. Якщо Білорусь дійсно визнає незаконну окупацію Криму Росією, це завдасть непоправного удару по українсько-білоруським відносинам. Ми діятимемо по повній програмі. Крим – це не те питання, де ми дозволяємо собі стриманість», – сказав Кулеба. 

Нагадаємо, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба бере участь у засіданні глав МЗС держав-членів НАТО в Ризі (30 листопада – 1 грудня). Міністр відгукнувся на запрошення генерального секретаря Єнса Столтенберга, а згодом Кулеба полетить у Стокгольм на зустріч Ради міністрів ОБСЄ (2-3 грудня). 

На засіданні в Ризі Кулеба розказав про системні зусилля української дипломатії з розвитку Кримської платформи, зокрема, по лінії ООН і ОБСЄ (під час візиту у Стокгольм відбудеться окремий захід, присвячений Кримській платформі).