Лідер фракції Соціал-демократичної партії Німеччини у Бундестазі Рольф Мютзеніх не заперечує, що рано чи пізно перемовини з Росією можуть бути потрібні, тому що зазвичай війни завершуються за столом перемовин, його слова наводить Tagesspiegel.

“Якщо президент Путін виявить бажання проводити реальні переговори з лідерами держав та урядів ЄС, країн НАТО та України – цілковито виключати це не можна”, – зазначив він, наголосивши, що це мало би залежати від конкретних рамкових умов.

“Я продовжую припускати, що ця війна не буде завершуватися шляхом досягнення абсолютної перемоги на полі бою, і врешті будуть перемовини та угоди. Так завершувалися війни у минулому. Ми завжди маємо використовувати сигнали, які вказують на можливість для припинення вогню і дипломатичних спроб. Але досі таких сигналів бракувало”, – сказав лідер фракції. 

Мютзеніх сказав, що особисто не бачить спеціальної ролі для Німеччини у такому потенційному процесі і, навпаки, виступає проти цього і за тісну координацію з партнерами. 

Однак наразі зрозуміло, що після усіх терористичничних дій країни-агресора мова про переговори не йде.

Буквально щойно щонайменше 8 людей, серед яких маленька дитина, загинули у результаті ракетних ударів росіян по Вінниці, поранення отримали щонайменше 6 людей. 

За попередніми даними, 3 російські ракети поцілили в будівлю з офісними приміщеннями. Від ударів постраждали також Будинок офіцерів та розташовані неподалік житлові будинки.

На місці прильотів виникла пожежа, вогонь перекинувся на автостоянку. Зараз там горять близько 50 автомобілів. На місці працюють рятувальники.

Та й про які  перемовини і гарантії можна вести мову, коли довіряти путіну – себе не поважати. Росія порушувала, порушує і порушуватиме будь-які, дані нею ж зобов’язання, зазначив журналіст Тарас Попович виданню Укрінформ.

Це цілком доконаний і перевірений історією факт – країна-агресор завжди бреше і маніпулює, вибілюючи себе. Вже зараз можна з впевненістю сказати, що кремль апріорі не домовлятиметься з Україною на рівних умовах, і завжди порушить надане слово. Варто згадати хоча б те, як у новітній історії росія вже безліч разів порушувала багатосторонні домовленості  – від Будапештського меморандуму  й до Гельсінського заключного акта і Статуту ООН. Невже цього мало, щоб нарешті засвоїти давню аксіому: договори з Росією не варті того паперу, на якому написані.

На цьому етапі Україна не буде проводити жодних переговорів, оскільки зараз такі переговори неможливі. Про це нещодавно заявив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в ефірі Національного телемарафону. Він також наголосив, що переговори будуть проходити тільки на умовах України й ніяк інакше. Про те, що переговори з володимиром путіним на даному етапі не приведуть до миру і що спершу треба перемогти росію, а потім вести переговори заявила і Міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс, виступаючи на заході НАТО. Лише поразка Росії, на її думку,  забезпечить міцний мир в Європі. Проти мирного договору з країною-агресоркою виступає і Німеччина.  Про це йдеться у недавній заяві   німецького канцлера Олафа Шольца. Шольц зазначив, що Євросоюз, НАТО та країни «Великої сімки» мають надіслати чітке повідомлення про те, що демократії світу «стоять разом у боротьбі проти імперіалізму путіна». Та й фактично всі українці вважають неприйнятним досягнення мирної угоди з росією шляхом поступок територією, яку російські війська захопили внаслідок повномасштабного вторгнення.