У російської армії залишилось єдине завдання на фронті. Власне, на його виконання вона й направила всі свої сили.

Таку думку в ефірі одного з телеканалів озвучив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. 

Єдина задача – взяття Донбасу.

Світан розповів, що єдина задача росіян – це взяття Донбасу. Її вони й намагаються виконати. Вкиди про наступи з Білорусі, на Харків – це все інформаційні пастки. Усі зусилля армії, керівництва – на Донбас. Вони виконують певні дії, там де це дозволяє оперативно-тактична обстановка, рельєф, наші позиції, їхні сили.

Є приблизно 4 напрямки, де вони намагаються просунутись і виконувати наступальні дії, – зазначив військовий експерт.

Він продовжив, що ці 4 напрямки – це Лиманський, Бахмутський, Вугледарський та Авдіївський.

“Ці напрямки зрозумілі, прогнозовані. Наші війська, звісно, це все відстежують, поки в режимі активної оборони”, – зауважив льотчик-інструктор.

За його словами, деокупація Кремінної дозволила б ЗСУ контролювати дорогу Р-22. Після того, як ЗСУ деокупували Куп’янськ, тепер з Валуйок постачання до угруповання біля Бахмута йде через Кремінну. Якщо Росія втратить Кремінну, то постачання доведеться налагоджувати з Ростова через Маріуполь.

Однак Ростовський напрямок постачає ще й Запорізький фронт і частину південного Донецького фронту. Тому на Ясиноватське угруповання залишиться менше сил і засобів. Чому ЗСУ й намагаються вийти на Кремінну, бо такий асиметричний удар по російському угрупованню в районі Бахмута вдарить по Ясиноватському угрупованню,
– наголосив полковник ЗСУ в запасі.