Радник керівника Офісу президента Олексій Арестович повідомив, що українські військові створюють умови для “просідання” бойових можливостей російських окупантів у тимчасово захопленій ними частині Херсонської області.

Як розповів Арестович у розмові з російською журналісткою Юлією Латиніною, “таке угруповання ніхто ніякими перемир’ями перебивати не буде”.

“Ми ж бачимо системну роботу (ЗСУ – ред.) по складах, командних пунктах, деяким іншим об’єктам, мостам. Все це в сукупності, навіть невійськовій людині, про щось дуже конкретно сигналить. Сигналить про те, що ми цю “котлету” готуємо до нарізання і поїдання. І зрозуміло, що таке угруповання ніхто ніякими перемир’ями перебивати не буде”, – повідомив радник глави Офісу президента.

Під час проведення контрнаступу на півдні та витіснення ворога на лівий берег Дніпра Антонівський міст повинен бути непридатним для проїзду військової техніки ворога.

Про це в етері телеканалу “Еспресо” заявив полковник СБУ Роман Костенко.

Костенко зауважив, що потім українським воїнам потрібно буде воювати на лівому березі Дніпра і для цього там є плацдарми зі сторони міста Дніпро, тому основне зараз – звільнити Херсон, закріпитися та йти далі.

Російські окупанти найближчим часом покинуть територію Херсонської області, а у Кремлі скажуть, що це черговий “жест доброї волі”.

Так вважає радник керівника Офісу президента Олексій Арестович, про що він заявив у розмові з російським журналістом та правозахисником Марком Фейгіним.

“Найближчим часом буде “добра воля”. “Добра воля” заключатиметься в тому, що Путін скаже: “Щоб забезпечити перевезення зерна російські війська залишили Херсонську область”. Хотіли референдум, а потім з доброї волі вирішили “валити”, – переконаний Арестович.

Узагальнюючи, ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант Ігор Романенко пояснив, чому запланований господарем Кремля бліцкриг в Україні провалився.

За його словами, одна з головних причин, з якої ворог програв першу стратегічну наступальну операцію – це помилки в управлінні і логістичному забезпеченні.

“Було безліч угруповань від армій, які заходили в Україну, і всіма керував Генеральний штаб в Москві. Це неправильно. Це як битися розчепіреними пальцями”, – сказав Романенко в інтерв’ю виданню Obozrevatel.

У той же час проблеми з логістикою були пов’язані з тим, що угрупованням армії РФ були “видані боєприпаси, паливо і все інше, щоб ті за тиждень закінчили вирішення всіх питань”.

“Але оскільки бліцкриг зірвався і провалився, то подальше забезпечення – паливом, продовольством, боєприпасами – не здійснювалося. Логістика була незадовільною”, – зазначив генерал.

На фоні цього також варто зазначити, Російські пропагандисти обговорили в прямому ефірі проведення “спеціальної військової операції” щодо Литви. Історик Костянтин Сівков, який виступав в ролі “експерта”, заявив, що новий бліцкриг можна провернути “за три дні”.

Фрагмент відео з росТБ опублікував у своєму Telegram-каналі український нардеп Олексій Гончаренко.

Сівков вважає, що російські військові при хорошому темпі наступу захоплять сухопутний коридор, що з’єднує Білорусь з Калінінградською областю. Для цього їм доведеться здійснити прорив до Литви, що вони нібито зможуть зробити “за три дні”.

Коментуючи слова російського пропагандиста, депутат Гончаренко зазначив, що своїми “планами” з проведення “спецоперації” щодо держави-члена НАТО пропагандисти лише смішать.

“Рашисти зібралися Литву за три дні перемагати. Десь сміються кияни”, – підкреслив він.

Як відомо, Кремль вже планував триденну операцію із захоплення Києва. Але після двох місяців бойових дій на Київщині ворог був змушений відступити від столиці України.