Учасники злочинної схеми незаконно переправляли за кордон оптові партії державної деревини цінних порід. Поставки продукції здійснювали за штучно заниженими цінами на підконтрольні іноземні фірми Д. Фірташа, який перебуває під санкціями РНБО.

Про це повідомляє сайт СБУ.

Таким чином, держбюджет недоотримував десятки млн. грн., які осідали на тіньових рахунках ділків, замість фінансування оборонних потреб України в умовах повномасштабної агресії рф.

Встановлено, що до організації протиправної діяльності причетне керівництво одного з державних підприємств лісового господарства у Кіровоградській області. Посадовці налагодили злочинний механізм одержання грошей на продажі за кордон пиломатеріалів з висококласних порід дубу.

Для реалізації оборудки, чиновники уклали договори з афілійованою комерційною структурою, яка зареєстрована в одній з європейських країн і входить до сфери управління підсанкційних компаній.

Згідно підписаних документів, представники держпідприємства постачали іноземній стороні лісопродукцію в промислових об’ємах за штучно заниженими цінами. Для цього, вносили недостовірні відомості щодо кількості та якості сировини, яку вивозили з території лісгоспу.

За попередніми даними, одержану «різницю», учасники схеми виводили у тінь через підконтрольні фірми.

В ході слідчо-оперативних дій, співробітники СБУ задокументували факти незаконного збуту лісових ресурсів та встановила організаторів оборудки.

Наразі керівнику держпідприємства повідомлено про підозру у вчиненні злочину. Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.

Триває досудове розслідування для притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб, причетних до незаконної діяльності.

Заходи з викриття правопорушень проводили співробітники СБУ в Кіровоградській області за процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури.

Нагадаємо, за даними української розвідки, Росія планувала масову вирубку та продаж українського лісу.

Про це йшлося в листі міністра оборони Росії Сергія Шойгу “Про можливість вирубки на землях оборони”, адресованому особисто президенту РФ Володимиру Путіну й оприлюдненому Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України.

Документ мав на меті отримання дозволу на тотальну вирубку українських “лісів, дерев, чагарників і зелених насаджень”. Плануються вирубки “будь-якої інтенсивності і будь-якого віку, незалежно від форми власності та категорії земель з правом використання отриманої деревини”.

У листі зазначено, що невикористану для потреб ЗС РФ деревину буде продано, а отримані кошти підуть на забезпечення армії-окупанта.

“На сьогодні без винятку всі ліси, що опинилися на тимчасово окупованих територіях, знаходяться в зоні найвищого ризику. Тотальне вирубування зелених насаджень – це черговий страшний злочин окупантів та створення екоциду”, – йдеться в повідомленні.

У розвідці зазначили, що востаннє таке на території України відбувалось під час фашистської окупації, коли загарбники знищували та вивозили матеріальні та природні цінності.