Сенатор-республіканець Марко Рубіо представив законопроєкт, який пропонує запровадити персональні санкції проти президента РФ Владіміра Путіна у разі нового вторгнення в Україну.

Про це повідомляється на сайті сенатора. 

“Важливо, що цей законопроект не буде залежати від президента США Джо Байдена, щоб вирішити, що є вторгненням в Україну”, – йдеться у заяві сенатора.

А також зазначається, що документ вперше вводить санкції не лише проти самого Путіна, а й секторів російської економіки, від яких залежить його режим і особисте збагачення.

“Основна частина будь-якої стратегії змусити Владіміра Путіна відступити – це зробити наслідки вторгнення надзвичайно болючими для олігархів, які підтримують його контроль над Росією. Президент Байден, здається, не розуміє, що Америка повинна пропонувати силу та рішучість, а не слабкість. Я закликаю своїх колег по Сенату працювати зі мною, щоб прийняти цей законопроєкт, поки не пізно” – заявив Рубіо.

Згідно з проєктом, американська розвідка має кожні 20 днів надавати Конгресу звіт про те, чи не порушила Росія територіальну цілісність України. А за фактами порушення територіальної цілісності України має слідкувати директор Національної розвідки кожні 20 днів. Інші положення проєкту схожі на пропозиції демократів.

У разі нападу пропонується заблокувати майно Путіна, прем’єр-міністра і міністра оборони РФ та олігархів, а також скасувати їм візи до США. Також, згідно з проєктом, мають бути заборонені операції з російськими компаніями в енергетичній, фінансовій, гірничодобувній та аерокосмічній сферах.