Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова прокоментувала масштабну війну Росії. Вона сказала, що дії окупантів – це геноцид народу України.

Про це Денісова написала на своїй Facebook сторінці. 

Омбудсменка висловила шану українським бійцям, а пораненим побажала якнайшвидшого одужання. Також вона зауважила, що право на життя та безпеку громадян України масово порушують.

За словами Денісової, дії Росії в Україні є геноцидом українського народу. Вона підкреслила, що геноцид почався не лише 24 лютого 2022 року, але й протягом усіх 8 років збройної агресії.

Найбільше порушення прав людини і норм міжнародного права за усю новітню історію Європи, – наголосила омбудсменка.

Зокрема, уповноважена з прав людини закликала міжнародну спільноту запровадити максимально жорсткі санкції та посилювати тиск на Росію.

“Для негайного припинення військових дій та порушення прав людини на території України”, – додала вона.

У свою чергу, Володимир Зеленський закликав партнерів посилити тиск. Лише так ворога можна буде стримати від просування в Україну. Про це президент сказав президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн. Він також подякував політикині за підтримку.

Ще не всі можливості для санкцій вичерпані. Тиск на Росію має посилюватися. Сказав це до Урсули фон дер Ляєн, – розповів президент.

Окрім того, президента Єврокомісії схвалила надання Україні додаткової фінансової допомоги.

Нагадаємо, вчора американський президент Джо Байден заявив, що ситуація з нападом Росії на Україну довго не триватиме, за умови, що проти РФ буде запроваджено затверджені санкції. Йдеться про:

Обмеження на угоди в доларах та євро, фунтах та ієнах для російського бізнесу;

Обмеження імпорту високотехнологічної продукції Росію на 50%;

Блокуючі санкції проти чотирьох російських банків, включаючи ВТБ;

Обмеження запозичення на ринках США та ЄС для найбільших російських державних компаній;

Санкції проти російських чиновників, великих бізнесменів та членів сімей.