Зустріч президента США Джо Байдена та лідера РФ Володимира Путіна, під час якої порушуватиметься питання України, вплине на переговорний процес щодо Донбасу – як у нормандському форматі, так і у межах Тристоронньої контактної групи.

Очільник української делегації у ТКГ Леонід Кравчук висунув таку думку в ефірі одного з українських телеканалів.

‘‘Вірю, що президент США конкретно у своєму стилі озвучить питання перед Росією, що вона має припинити агресію проти України і вивести свої збройні сили. Я думаю, таке питання порушиться, і це, безумовно, вплине у майбутньому на нашу роботу на мінському майданчику і у нормандському форматі’’, – зазначив Леонід Кравчук.

Водночас, за його словами, поки що невідомо, як це буде обговорюватися, і чи потрібні консультації з боку України як жертви російської агресії.

Також Кравчук заявив, що після останніх подій у Білорусі, Мінськ більше не може бути майданчиком для переговорів щодо вирішення ситуації на Донбасі.

‘‘Це вже стало очевидним… Враховуючи ту ситуацію, ту диктаторську лінію, диктаторську поведінку, яку демонструє самопроголошений президент Лукашенко, ми не можемо розглядати так званий мінський майданчик як місце обговорення наших проблем. Ми маємо шукати інший майданчик’’, – зазначив Леонід Кравчук.

Українська сторона проводитиме переговори, звертатиметься до партнерів та ОБСЄ, щоб знайти нове місце для проведення зустрічі.

Водночас, як вважає Кравчук, якщо залишити ситуацію такою, якою вона є зараз, це може сильно вплинути на проведення переговорів.

‘‘Білорусь – не лише сусід України, вона стає сателітом Росії. Така ситуація у Білорусі може негативно вплинути на процеси, які відбуваються всередині України і на ситуацію на Донбасі’’, – додав він.