Вісім років ми цілодобово воюємо. Останні 53 дні стали справжнім випробуванням на стійкість для війська та всього суспільства. Потреби армії, що веде війну, колосальні. Над їх задоволенням у режимі 24/7 працює керівництво держави, волонтери, уряди дружніх країн.

“Щиро дякую всім, хто захищає державу, і всім, хто працює на її обороноздатність! На жаль, я особисто не маю часу координувати волонтерську діяльність, але готовий підтримати будь-яку ініціативу на користь армії. Однією з таких ініціатив є благодійний фонд, що носить моє ім’я. Я довіряю засновникам фонду і сподіваюся, що їхня активна діяльність, спрямована на всебічну допомогу ЗСУ, буде успішною. З маленьких ініціатив складається наша спільна велика Перемога. Уклін волонтерам! Слава Україні!” – написав Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Благодійний фонд генерала Залужного координуватиме дії українських і міжнародних волонтерів для ефективного використання ресурсів згідно з актуальними задачами Збройних сил.

На сайті фонду йдеться, що його діяльність спрямована на допомогу ЗСУ у придбанні військового обладнання, спорядження, медичних препаратів; розвитку польових госпіталів, польової хірургії та лікуванні поранених бійців. Також він допомагатиме сім’ям загиблих військових, надаватиме правову допомогу, фізичну та психологічну реабілітацію.

Серед цілей вказано такі:

  • побудова ефективної комунікації між Генштабом ЗСУ та волонтерами для забезпечення актуальних потреб армії;
  • спрощення логістики забезпечення підрозділів ЗСУ;
  • залучення додаткових ресурсів для потреб військових.

Наглядову раду фонду очолив головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Також туди увійши його заступник Євген Мойсюк і начальник Генштабу Сергій Шаптала.

На сайті є реквізити для зарахування коштів, перекази можна здійснювати у криптовалюті.

Минулого тижня видання Politico присвятило Залужному матеріал, назвавши його «залізним генералом». Там переконані, що воєнні успіхи стали можливими завдяки сучасному способу ведення бойових дій, а головнокомандувач ЗСУ стане легендарною постаттю в історії України.

«Головнокомандувач намагається уникнути будь-якого „зіркового“ статусу, але успіхи у протистоянні російським загарбникам неминуче впишуть його в українську історію як легендарну постать. В одному із нещодавніх патріотичних відео навіть запропонували йому прізвисько, яке римується із його прізвищем, так само як Шалений Норман (англ. Stormin’ Norman — ред.): Залізний Незламний Залужний», — ідеться в матеріалі Politico.

Україна ж вдруге зриває план Путіна щодо реставрації “нового Союзу”.

“Вперше це сталося в 2014 році, під час Революції Гідності. Вдруге зараз – під час гарячої війни Росії проти України”, – пише політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак.