В інтерв’ю італійській газеті La Repubblica Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Україна може розраховувати на підтримку Європейського Союзу, навіть, якщо Росія наважиться на повномасштабне вторгнення.

“Ми працюємо над тим, щоб уникнути кризи, але за будь-якого розвитку подій ЄС твердо стоятиме за Україну”, — сказав дипломат.

Він наголосив на тому, що наступного тижня у Брюсселі відбудеться зустріч із країнами Східного партнерства, під час якої ЄС підтвердить “чітку підтримку України”.

А також запевнив, що ЄС використовує всі дипломатичні засоби, аби змусити Росію зрозуміти, що вторгнення буде серйозним порушенням міжнародного права.

Більше того, Боррель прокоментував свою попередню заяву, що Євросоюз не збирається воювати за Україну у разі вторгнення РФ. Він підтвердив, що НАТО і ЄС дійсно не зможуть відправити свої війська, але запевнив, що Брюссель продовжить підтримувати Київ.

“Мої слова не повинні бути неправильно витлумачені. Ми з Україною. І нехай всі задумаються про наслідки”, — зазначив Верховний представник ЄС.