Національний банк подав нові позови до судів Швейцарії та України проти одного з колишніх акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського, передає Корупція.Інфо

Позови спрямовані на погашення заборгованості за п'ятьма кредитними угодами на суму близько 10 млрд гривень, йдеться на сайті НБУ.

Популярне: Лічильників не буде: В Україні вступив у дію закон. Як тепер українці платитимуть за послуги ЖКГ

Відповідні судові справи стосуються виконання Коломойським зобов'язань за наданими у 2016 році особистими поруками на користь Нацбанку.

Мета позовів – забезпечити погашення кредитів рефінансування, які НБУ надав ПриватБанку в період між 2008 і 2015 роками.

Перший позов був поданий за місцем проживання українського олігарха у Швейцарії – до Суду першої інстанції у Женеві.

Другий пакет позовів подано за місцем перебування майна Коломойськогов Україні – до Господарського суду Дніпропетровської області.

В НБУ переконані, що і швейцарський, і український суди задовольнять їхні обґрунтовані вимоги.

При цьому заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова зазначила, що ці позови є важливим кроком на шляху до захисту інтересів українців і забезпечення виконання колишніми акціонерами ПриватБанку взятих на себе зобов'язань.

"ПриватБанк отримав кредити рефінансування від НБУ під забезпечення поруками, наданими особисто Коломойським. Але сьогодні зрозуміло, що в той час ПриватБанк насправді не міг повернути ці кредити. Врешті-решт, державі довелося націоналізувати банк ціною значних витрат в еквіваленті 5% ВВП, щоб захистити інтереси мільйонів власників рахунків та зберегти фінансову стабільність у цілому", – резюмувала Рожкова.

Нагадаємо, міжнародне детективне агентство Kroll виявило, що ПриватБанк був об'єктом масштабних шахрайських дій, які призвели до завдання фінустанові збитків мінімум на 5,5 млрд доларів.