топ 10 затребуваних професій 2015

Робота – завжди актуальна річ, вона завжди потрібна. Особливо високооплачувана, стабільна і легка. Для українців в стані досить нестійкої ситуації в країні питання працевлаштування стоїть під гострим кутом.

2014-й рік видався одним із найважчих для незалежної України. Складна суспільно-політична ситуація позначилася і на ринку праці: роботодавці скорочували видатки, оптимізували штат підприємств, навіть заморожували проекти.

Одні професії втрачали популярність, на інші попит стрімко зростав. "Факти" з’ясували: яких спеціалістів у 2015 році Україна потребує найбільше.

Попит – пропозиція

Кількість пропозицій роботи за 2014-й рік скоротилася на 30%, не було жодної професійної сфери, де б спостерігалася позитивна динаміка – зазначають фахівці дослідницького центру Міжнародного кадрового порталу hh.ua. Та вже в перші місяці 2015 року ситуація дещо стабілізувалася. В січні на ринку праці збільшилася кількість вакансій і резюме. Проте, кількість пропозицій роботи збільшилася лише на 9%, а охочих працювати стало більше аж на 24%.  

Лідери запитів та найбільш перспективні

Лідерами по кількості вакансій залишаються ІТ, продажі, маркетинг, адміністративний персонал та банківська сфера. Рейтинг найбільш затребуваних професій не змінюється вже протягом року. Проте є зміни серед найбільш перспективних професій.

Цей рейтинг складається з урахуванням різних критеріїв (затребуваність на ринку, стабільність галузі, рівень заробітної праці, можливість професійного зростання та розповсюдженість професії в світі). Першу сходинку у цьому переліку займають IT-спеціалісти. А далі – лікарі, спеціалісти військових професій, інженери різних галузей, підприємці та бізнесмени, а також спеціалісти робочих професій.

Цікаво, що за півтора року професія військового перемістилася з рейтингу найменш перспективних у позитивний список. За цей час кількість тих, хто назвав її перспективною збільшилася в 11 разів.

20150316182506.jpg

 

Дані отриманні на основі опитування, проведеного Дослідницьким центром hh.ua. В опитуванні взяли участь 1200 респондентів.

Тенденції

В лютому 2015-го, порівняно з січнем, кількість вакансій не змінилася, а приріст нових резюме склав 16%. Тим самим щомісяця рівень конкуренції серед бажаючих отримати роботу зростає, хоч і поволі. Зараз  hh.Індекс (показник конкуренції на ринку, який демонструє співвідношення кількості вакансій до кількості резюме) складає 6,6. Тобто на одне робоче місце претендує вже більше 6-ти пошукачів.

Процес пошуку ускладнює для людей і той факт, що роботодавці стали вимогливішими. Компанії хочуть отримати максимально ефективного працівника за мінімальних витрат. При наявності двох приблизно рівних за кваліфікацією заявників, перевагу ймовірно отримає той, який зазначить менший рівень очікуваної заробітної плати.

Що стосується самого заробітку, то в останні півроку дохід знизився у 17% опитаних. Найменше від девальвації гривні та інших процесів постраждали працівники ІТ, страховики, працівники медіа та агросектору.

Не пощастило найбільше спеціалістам нафтогазового сегменту, консалтингових компаній та автотрейдерам. Заробітну платню у цих сферах скоротили кожному четвертому фахівцю (за даними опитування hh.ua у січні-лютому 2015 р.)

Утім, більшість роботодавців оптимістично дивляться на подальший розвиток ситуації. Масових скорочень на ринку праці у 2015-му бути не повинно. Найближчим часом фахівці очікують, якщо не зростання, то принаймні зміцнення ринку. 

За матеріалами: Факти