23 липня свої перші 100 днів відзначає кабінет міністрів Володимира Гройсмана. Урядовці звітують про суцільні позитиви. Та експерти не зовсім згодні з такими висновками, передає Корупція.Інфо.

Критикани – це популісти, не втомлюється повторювати прем’єр. А його уряд ліквідував податок на пенсії, розпочав ремонт доріг, реформує державну службу, скасував ліцензування ліків. За 100 днів урядовці також занесли собі в актив іноземні інвестиції та початок реформування митниці.

Говорити про кохання і кохати це дві різні різниці. Тому не вірте тим, хто говорить, а вірте тим хто робить,
– переконує Гройсман.

Однак експерти переконані: зарано говорити про успіхи. Парламентська криза та антикорупційні реформи – ось по чому треба судити. Та й комунальні платежі авторитету прем’єр-міністру не додають.

Поки що найбільша невдача Гройсмана – провал приватизації Одеського припортового заводу. Щонайменше 13 мільярдів гривень "пролетіли" повз бюджет. Через високу стартову ціну жоден претендент купувати його так і не зголосився. Хоча в уряді вихвалялись: на підприємство претендує низка іноземних компаній.

Співпраця з МВФ – і тут затримка. Хоча задля чергових траншів населення буде змушене платити захмарні комунальні платежі.

"Він фактично робить те, що робив уряд Яценюка зі всіма його негативними наслідками. Не тільки прем’єр, але й всі члени уряду користуються одним і тим же сценарієм. Коли виникає проблема, то кажуть, що це популісти, а ми тут не до чого", — переконаний міністр економіки України (2006-2007 рр.) Володимир Макуха.

Інші експерти наголошують, що уряд Гройсмана – далеко не команда однодумців.

Аваков може багато ініціатив блокувати, або висувати свої ініціативи, які не відповідають баченню прем’єр-міністра. Хоча сам прем’єр на зовні цього не демонструє, але він і не протидіє, не втручається. Адже швидше є заручником політичного процесу,
– зазначив експерт Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук.

Кабінету Гройсмана фахівці пророкують нетривале життя. Уже восени ситуація сильно загостритись. Особливо як люди почнуть отримувати нові комунальні платежі. Однак, прем’єр з Вінниці – протеже самого Президента, тому цілком ймовірно, протримається до завершення каденції Петра Порошенка.