Внаслідок жорстоких боїв лютого – березня ЗСУ вдалося зірвати плани російських окупантів у “парадному” темпі захопити нашу країну. Нині українські Сили оборони ведуть бої на сході й на півдні, є у нас успіхи, а є й невдачі.

Головне, чого ми досягли за минулі три місяці, – це звільнення Силами оборони раніше окупованих територій. Нині 80% території країни контролюють Збройні Сили України. Це наш перший і головний успіх, – говорить для 24 каналу Дмитро Снєгирьов, експерт з військових питань.

Повторюся, основний успіх ЗСУ – те, що вдалося втримати ситуацію, ба більше, не лише утримати рубежі, а й перейти до контрнаступу і звільнення територій. Наша армія зуміла змінити характер військового протистояння в неочікуваному для росіян напрямку, – наголошує він.

Окрім суто внутрішніх воєнних здобутків, до наших основних успіхів слід зарахувати залучення широкої міжнародної коаліції задля протистояння російській агресії. Як наслідок – у нас з’явилася можливість отримання новітніх зразків військової техніки від країн НАТО, а також позаблокових держав-союзників Північноатлантичного альянсу.

Третє – це формування Сил територіальної оборони і, що принципово важливо, їх залучення до активної фази військового протистояння безпосередньо на лінії фронту. Четверте – розгортання сил спротиву на окупованих територіях. П’яте –побудова логістики, яка дозволяє, незважаючи на точкові удари з боку РФ, здійснювати як передислокацію, так і накопичення матеріально-технічних резервів, а також забезпечити постачання новітнього озброєння з закордону, – говорить експерт.