Після оголошення мобілізації Росія зможе підготувати максимум 100 тисяч осіб. Вони планують поступово відновлювати свої резерви. Перші мобілізовані потраплять на фронт як мінімум за місяць. Ймовірно, буде декілька хвиль по сто тисяч людей в період півтора-два місяці. Про це заявив полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

В ефірі всеукраїнського телемарафону UA Разом він розповів про те, що мобілізаційні заходи у Росії більше схожі на збори резервістів з бойовою стрільбою. До того ж воєнний стан в країні все-таки оголосили.

За його словами, за місяць агресор зможе підготувати близько 100 тисяч осіб. Поступово росіяни поповнюватимуть свої резерви. Нові військові потраплять на фронт мінімум за місяць, не раніше.

Максимум протягом місяця вони зможуть підготувати – це 100 тисяч осіб. Тобто ось цей рух, який ми бачимо, він більше медійний. Хвилі, як такої, великої не буде. Вони будуть плавно їх відновлювати. Перші резервісти, яких зараз ми бачимо, які їдуть автобусами, вони прийдуть на наш фронт як мінімум за місяць, не раніше, – пояснив Світан.

Також Роман Світан підкреслив, що у Росії, ймовірно, буде декілька хвиль по 100 тисяч осіб. Період – півтора-два місяці.

Українські бійці продовжують наступати у східному напрямку – найближчими днями плануються відвоювати Сєвєродонецьк, Рубіжне і Лисичанськ. Про це в телеефірі розповів боєць батальйона “Свобода” Ярослав Лисенко.

За його словами, ситуація на сході досить складна, ведуться важкі кровопролитні бої, проте, все ж опозиційні.

Я так розумію, у командування орків немає більшої цілі ніж Бахмут, тому вони намагаються нас там підтіснити. Але не сьогодні нічого критичного немає. Вся донецька окружна, частина донецького аеропорту, декілька вулиць Пісок, Авдіївка, Водяне, Опитне залишаються нашими. Там невеличкі здвиги були в районе Бахмуту, але теж нічого критичного, – наголосив він.

Військовий підкреслив, біля Лисичанську варто чекати успіхів, оскільки це дуже важливе вузлове місто на мапі Луганщини.

Біля Лисичанську знаходиться Рубіжне і, відповідно, Сєвєродонецьк. Цей напрямок – напрямок Білогорівки, де наші хлопці дуже активно підтісняють ворога – це просування на півкілометра – кілометр. Через Білогорівку, думаю, буде вихід через день-два, а може і раніше, на сам Лисичанськ, це буде великий успіх, – розповів Лисенко.

Він також підтвердив інформацію про те, що в районі Лиману ВСУ також успішно просуваються – вони відрізали угрупування з боку Куп’янська та з боку Лиману і виходять на Сватове.

Якщо цей вузол буде наш, ми переріжемо всі шляхи постачання зброї і живої сили на Донецький і Харківський напрямок, – наголосив боєць.

Окрім цього, він припустив, що через декілька днів українським стане Лиман, що дасть змогу вести ефективний напрямок на Сіверськ, на Лисичанськ, і виходити на адміністративні межи Луганської області і відповідно займати всю Луганську область.

Я вам більше скажу – якщо ми будемо просуватися тими ж темпами, ми не будемо звільняти цю територію, ми будемо цю територію зачищати від залишків рашистів, бо ми не бачимо якихось серйозних боїв, де б вони чіплялися за міста. Як тільки вони відчувають, що в них з тилу поставок – зброї, особистого складу – не буде, вони одразу починають бігти. Ми це вже побачили на Харківщині, і думаю, через декілька днів побачимо і на прикладі великих міст Сєвєродонецька, Рубіжного і Лисичанська, – резюмував Ярослав Лисенко.