Росія вже втратила в Україні до 115 000 людей убитими та пораненими, заявив в ефірі програми «Повітря» радник глави офісу президента України Михайло Подоляк.

З цього лише армійські частини втратили близько 36 000 осіб убитими, а приватні військові компанії ще до 12 000, решта — це поранені. Нещодавня вказівка ​​президента РФ Володимира Путіна «дати відпочити» військовим частинам, які захоплювали ЛНР, підтверджує, що від цих частин мало що залишилося — 25-35% живої сили, а техніки ще менше, зазначає Подоляк.

Крім того, радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що в Росії добре знають умови, на яких Україна готова знову сісти за стіл переговорів.

Про це він написав у своєму Twitter.

Подоляк зазначив, що одними з умов є припинення вогню, виведення військ та механізм репарацій.

«Негайне припинення вогню. Виведення z-військ з України. Повернення викрадених громадян. Видача військових злочинців. Механізм репарацій», – наголосив він.

Росія має визнати суверенні права Української держави.

«Визнання суверенних прав України. Російська сторона добре знає наші умови. Шеф Пєскова може не переживати: настане час, і ми зафіксуємо їх на папері», – наголосив Подоляк.

До слова, як розповів радник глави Офісу президента України Олексій Арестович, особливо масштабні втрати несли окупанти під час захоплення Лисичанська.

Інформацію він озвучив під час розмови із російським правозахисником Марком Фейгіним.

“За найскромнішими підрахунками, там “лягло” бригади три російські окупанти і кілька танкових батальйонів. Тобто десь 7 тисяч загарбників, не менше, а може й більше”, – сказав він.

За словами Арестовича, українські військовослужбовці виконали свої завдання на цьому напрямі.

“Якщо тверезо подивитися, то обидві сторони виконали свої завдання. Вони вийшли на межі Луганської області, а ми завдали їм поразки, затримали час на прибуття західної допомоги. Стягнули десь 60% їхніх військ, що знаходяться на території України, у цей район та створили собі умови, коли ми можемо вести контрнаступальні дії під Вугледораром, на Запорізькому напрямку та на Херсонському одночасно”, – зазначив радник глави Офісу президента.

Він розповів, що місяць тому російські війська наступали на п’яти напрямках, а українські – вели контрнаступальні дії на одному.

“Тепер ми на трьох і вони на трьох. Це сумна перспектива”, – наголосив Арестович.

А от політолог Олександр Коваленко висвітлив цікавий момент з ресурсами окупантів.

Він регулярно пише про брак ресурсів у окупантів, як людських, так і технічних, а йому у відповідь закидають – адже вони продовжують їхати в Україну воювати і обстрілюють наші міста та села!

Так згідно з наявною інформацією в Уссурійську, де розміщується 83 одшбр, ведеться формування зведеного батальйону. Комплектування його здійснюють використовуючи ресурс техніки, що знімається зі зберігання, 101 обр МТЗ, що в самому Уссурійську і 127 мсд, що в Сергіївці.

У свою чергу, боєприпасами цей батальйон забезпечуватиметься зі складів зберігання 1063 центру МТЗ Східного ВО у Партизані, що на Приморському краї.

Відправлятимуть це все зі станції “Боневурово” на “Іловайськ”. А тепер просто знайдіть всі ці міста, н.п. та села на карті.

Тобто росіяни формують батальйон, постачають його знятою зі зберігання технікою та боєприпасами і везуть воювати за 9,5 тисячі кілометрів. Що тут ще … Поки доїдуть, то й війна може закінчиться. Дізнаються про капітуляцію Кремля у дорозі.