Існує лише одна “формула миру” в України – повернення до кордонів 1991 року та притягнення Росії до відповідальності за військові злочини.

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю RAI News.

Польський лідер зауважив, що міркує про мир в Україні як сусід, який спостерігає за ситуацією безпосередньо, і вже багато років.

“Є лише одне справедливе рішення: Україна має повернутися до своїх міжнародно визнаних кордонів. Росія порушує міжнародне право, в Україні скоюються військові злочини, їх скоюють росіяни, вони пов’язані з убивствами мирних жителів, навмисними бомбардуваннями цивільних об’єктів, а не військових: бомбардують житлові масиви, зносять дома”, – обурився він.

На його переконання, існує два головні аспекти миру:

російські війська мають піти з українських земель, які вони окупували з 2014 року, Україна має повернутися до своїх міжнародно визнаних кордонів;

військові злочинці мають бути покарані. Міжнародна спільнота має переслідувати та карати військових злочинців, тому що це необхідно для збереження миру в майбутньому.

“Для всіх тих, хто потенційно навіть ставить питання, чи можуть вони чинити військові злочини в майбутньому. Вони повинні бачити, що є покарання”, – резюмував Дуда.