У тимчасово окупованому Росією Криму партизани готуються до повернення під контроль України. Водночас країна-агресор перекинула туди своїх десантників, яких збирається відправити на підконтрольні українському уряду території.

Також загарбники посилюють на півострові систему ППО. Про це розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.

За його словами, нині в лавах російських військ іде перегрупування – ворог продовжує “перетасовувати” свої сили на Херсонському й Запорізькому напрямках фронту.

Водночас в окупований Крим уже прибула батальйонна тактична група десантників путінської армії для відправки на материкову частину України.

Крім того, на захопленому в 2014 році півострові ворог посилює систему протиповітряної оборони.

“На цьому фоні активізувалися партизани та рух проти окупантів. Люди готуються до того, що ми будемо туди повертатися”, – зазначив Скібіцький.

Раніше представник ГУР МО вже зазначав, що через контрнаступ ЗСУ Росія перекидає велику кількість військ на територію Криму. Надалі цих окупантів хочуть використати для ведення бойових дій у південних областях України.

За його словами, РФ два тижні тому вивела з Донеччини тактичні групи повітряно-десантних військ і перекинула їх в окупований Херсон.

Також загарбники перекидають війська зі свого східного військового округу, які були задіяні для атаки на Слов’янськ.

“Якби Росія виграла битву на півдні та сході України, вона продовжила б нові наступальні операції, щоб захопити більше території України, використовуючи підрозділи, які зараз формуються в Росії”, – попередив Скібіцький.ільше території України, використовуючи підрозділи, які зараз формуються в Росії”, – попередив Скібіцький.

Там також нагадали слова представника ГУР МО Вадима Скібіцького.  

Передислокація військ ворога, яке зараз відбувається, позбавить російські сили ресурсів, необхідних для кампанії в районі Слов’янська.

Позиції російських військ в напрямку Слов’янська дуже ослаблені через те, що звідти РФ перекидає свої сили для укріплення угрупування на півдні. Аналітики інституту вивчення війни США вважають, що через це захисники можуть розпочати контрнаступ на півночі, а саме на ізюмському напрямку.

Там також нагадали слова представника ГУР МО Вадима Скібіцького про те, що два тижні тому росіяни вивели з Донецької області тактичні групи ВДВ.

“Міністерство оборони Великобританії також відзначило, що російські сили, ймовірно, визначили Запорізьку область як вразливий фронт, який потребує посилення, а Генштаб України повідомив, що російські сили перегруповуються в Запорізькій області. На кадрах із соціальних мереж видно, як в останні тижні російські війська перекидають техніку і персонал як в Запорізьку, так і в Херсонську області”, – додали в Інституті.

Експерти зазначають, що таке перегрупування позбавить РФ сили, необхідної для кампанії в районі Слов’янська.

“Виведення, ймовірно, створить можливість для українських сил почати контрнаступ на Ізюмському напрямку, так само як захоплення Росією Луганської області дозволило Україні створити умови для контрнаступу в Херсонській області. Передислокація російських військ в Запорізьку область також передбачає, що українські контрнаступи не обмежуються Херсонською областю і, ймовірно, будуть проходити по всій південній осі”, – зазначили в ISW.