США готові надати Україні найновітніше озброєння, – сказав речник Пентагону Джон Кірбі. Але для цього потрібно вивести з бойових дій частину українських військових, щоб навчити їх користуватися зброєю нового зразка.

І це лише початок На саміті НАТО в Мадриді обговорять найбільше військове розгортання з часів холодної війни – повідомляє El Pais Російське вторгнення в Україну призвело до того, що НАТО позначить Росію своєю головною загрозою. Щобільше Джонсон і Макрон обговорили подальшу підтримку України і бачать нагоду для перелому у війні

Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон та президент Франції Еммануель Макрон обговорили подальшу підтримку України на полях саміту G7. У Джонсона повідомили, що лідери домовилися й далі надавати підтримку Україні в її опорі російській агресії.

“Вони погодилися, що зараз критично важливий момент для подальшого ходу конфлікту і є можливість для перелому у війні… Лідер наголосили на необхідності підтримувати Україну, щоб посилити її позиції і на полі бою, і у будь-яких майбутніх переговорах”, – розповів речник.

Він додав, що Макрон висловив подяку Джонсону за військову підтримку, яку Британія надає Україні, і лідери “домовилися активізувати цю роботу”. Як інформує AFP, також цитуючи речника прем’єра, Джонсон на зустрічі з Макроном застерігав від згоди на врегулювання ситуації дипломатичним шляхом вже зараз, оскільки це призведе лише до тривалої нестабільності і зіграє на руку Росії.

Перед самітом Джонсон застеріг від послаблення підтримки України, наголосивши, що країна зараз захищає не лише власну свободу. Своєю чергою Байден закликав до єдності у G7 і НАТО на тлі війни Росії проти України Президент США Джо Байден наголосив на необхідності зберігати єдність партнерів у Групі семи та НАТО перед викликами, створеними війною РФ проти України, зауваживши, що президент РФ Владімір Путін сподівається на протилежне.

“Нам потрібно триматися разом”, – заявив президент США.

Він зазначив, що Путін сподівається, що рано чи пізно між союзниками у НАТО і G7 почнеться розкол. “Але цього не сталося – і не станеться”, – наголосив Байден. Він відзначив Німеччину як дуже близького союзника та її вагому роль у Європі. Крім того, Байден відреагував на сьогоднішній ракетний удар по Києву.

«Російські ракетні удари по Києву є ще одним виявом їхнього варварства».

Від себе додамо відправь нам 100 хаймарсів, і варварів більше не буде. Не оминули увагою удар і наші політики.

“Треба більше санкцій і більше зброї”: Кулеба звернувся до лідерів G7 після ракетних ударів по Києву

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба після ракетних ударів по Києву, що поцілили у житловий будинок, закликав лідерів Групи семи посилити санкції проти РФ.

“Ця семирічна дитина спокійно спала у Києві, коли російська крилата ракета поцілила у її будинок. Під ударами ще багато таких дітей по всій Україні. Саміт G7 має відреагувати новими санкціями проти Росії та більшими поставками важкого озброєння. Схиблений імперіалізм РФ має зазнати поразки”, – написав він.

А Очільник Офісу президента Андрій Єрмак наголошує, що саміт G7 має відреагувати на російські удари по Києву 26 червня.

“Санкції мають бути агресивнішими. Ембарго на експорт золота – це добре, але потрібне газове ембарго у новому санкційному пакеті ЄС.

Відповідь на продовольчу кризу – військові конвої для розблокування наших портів. Визнання Росії країною-спонсором тероризму дуже необхідне”. Єрмак нагадав партнерам, що збільшення кількості важкого озброєння для України – це шлях до перемоги.