Обстріли останніх днів – це чергова хвиля ракетного терору з боку Росії, яка продовжує криваву війну проти України.

Про це військовий експерт Олег Жданов заявив у коментарі ТСН.ua.

Наступ повинен початися цього тижня.

За його словами, у цієї масштабної атаки є своя причина.

“Можливо, вона прив’язана до майбутнього наступу, який повинен початися цього тижня. Російські військові можуть намагатися здійснити наступальну операцію на декількох напрямках, зокрема – на Харківському. Через це вони посилюють ракетні удари”, – каже Олег Жданов.

Він додав: “Росіяни вже не можуть більше тягнути. Якщо до кінця цього тижня не почнуть наступу, то вони будуть втрачати бойовий потенціал. Сьогодні ми нав’язуємо Росії правила війни”.

Про контрнаступ на Херсон військовий експерт каже, що найближчими днями його не очікується.

“Поки він відтермінований через те, що Росія намагається розпочати наступальну операцію. Ми фактично продовжуємо активну фазу оборонної операції, в тому числі і на півдні України”, – говорить Жданов.

“Щодо загрози для ЗАЕС. Вона несе певні загрози для всіх оточуючих, тому що це – величезний ядерний об’єкт. Про ситуацію, яка склалась навколо станції, скажу так – Росія дуже сильно використовує ситуацію для шантажу всього цивілізованого світу. Вони погрожують її замінувати, підірвати, викростовують її для прикриття своїх військ”, – каже Жданов.

За його словами, атомні реактори розташовані в достатньо міцних будівлях, тому фізично підірвати їх досить важко.

“Це політичний та військовий шантаж. Робиться він для того, щоб ми не починали контрнаступ. Російське командування розуміє, що контрнаступ Збройних сил України невідворотній, а успіх вірогідніший для ЗСУ”, – впевнений Жданов.

Варто також зазначити, що ЗСУ під час контрнаступу першим можуть звільнити Мелітополь, який наразі є окупованим російськими військовими.

Про це в ефірі української радіостанції  повідомив військовий експерт Сергій Грабський.

За його словами, Мелітополь може стати результатом другої фази української наступальної операції, або ж взагалі – першою фазою.

“Не забуваємо, що саме Мелітополь і околиці – це зона активних дій наших партизанів, які так само наносять удари. Таким чином абсолютно вірогідним і доцільним виглядає нанесення ударів як з фронту, так і з тилу для деморалізації противника та знищення його бойових угруповань саме в Мелітополі”, – розповів Сергій Грабський.

Окремо він додав, що українські військові ведуть активні дії на Херсонщині, Запоріжжі та Харківщині.

“Це говорить про те, що українська армія здобуває все більше і більше навичок для ведення саме наступальних дій на різних операційних напрямках. Ми нарощуємо свої наступальні можливості і тепер все залежить від того, наскільки швидко ми поповнимо і будемо мати в достатній кількості озброєння, бойову техніку для того, щоб здійснювати наступальні операції”, – підкреслив військовий експерт.

Військовий експерт Сергій Грабський пояснив, чому визволення півдня є для України “життєвонеобхідним” завданням.

За його словами, в разі звільнення Херсонської, Запорізької і частини Донецької областей, Україна ліквідує сухопутний коридор до Криму і поставить під удар позиції російський військ на півострові.

“Південний напрямок для нас є критично важливим. Це стратегічна ціль — звільнення саме південного напрямку, адже потрібно розуміти: якщо ми розглянемо по частинах, то правий берег Дніпра, на якому зараз розташовані російська авіація, є таким собі плацдармом, з якого вони можуть продовжувати наступ на Миколаїв і далі прориватися до Придністров’я і Молдови, як вони заявляли про це раніше”, – пояснив експерт.

За його словами, звільнення правого берега Дніпра означає, що ми ліквідуємо стратегічну загрозу чорноморському узбережжю України і Молдови.