У ЄС є чітка позиція й розуміння, що це війна не лише українська

До того ж, країни Євросоюзу зберігають єдність і рішучість у питанні допомоги Україні до її перемоги у розв’язаній росією війні.

Про це під час 26-ї щорічної конференції Форуму 2000 у Празі заявила депутатка Європейського парламенту від Німеччини, заступник голови Комітету з міжпарламентського співробітництва ЄС – Україна Віола фон Крамон-Таубадель.

«У керівництва держав Європейського Союзу є чітке розуміння, що це війна не лише українська, це війна європейська. Тому Європа сьогодні об’єднана спільною солідарністю та відповідальністю за те, що буде з Україною в майбутньому», – зазначила вона.

Водночас Крамон-Таубадель підкреслила, що все-таки не всі країни-члени ЄС можуть сьогодні допомагати Україні однаковою мірою, оскільки в їхніх урядах присутні різні політичні сили з часто відмінними поглядами на війну.

«Щонайменше в інституціях ЄС – Європарламенті, Єврокомісії, Європейській раді є чітке розуміння того, що перемогти в цій війні можна тільки спільними зусиллями», – наголосила депутатка.

Вона також зазначила, що разом з колегами-європарламентарями намагається переконувати очільників держав ЄС збільшувати допомогу Україні: «Ми постійно лобіюємо надання Україні зброї, у тому числі важкого озброєння, та фінансової допомоги. Зброя і гроші – інше не має значення сьогодні».

Окрім того, як вважає депутатка: перемога у війні та швидка відбудова України значною мірою залежать від впровадження реформ, які необхідно продовжувати попри пов’язані з війною труднощі. Зокрема, завершити децентралізацію, реформувати систему правосуддя і створити сприятливе бізнесове середовище для залучення іноземного бізнесу та інвестицій в Україну.

У такому разі, за словами Крамон-Таубадель, після завершення війни «ми всі разом із міжнародною спільнотою, європейськими державами та міжнародним бізнесом швидко відбудуємо Україну й відновимо тут нормальне життя».

Водночас без встановлення контролю росії над Україною імперські мрії президента володимира путіна будуть зруйновані, і так само без контролю над Тайванем подібні прагнення керівництва Комуністичної партії Китаю залишаться недосяжними.

Про це заявив депутат Європейського парламенту від Німеччини, голова делегації Європарламенту з розвитку відносин із Тайванем Рейнхард Бутікофер також на Форумі 2000

«Наскільки Україна є центром уявлення президента путіна про світову велич росії, так Тайвань є центром мрії Сі Цзіньпіна про те, що він називає rejuvenation of the Chinese nation (відновлення величі китайської нації – ред.). Без контролю над Україною імперські мрії росії будуть зруйновані, і так само без контролю над Тайванем подібні прагнення партійного керівництва в Пекіні залишатимуться недосяжними», – сказав Бутікофер.

За словами євродепутата, на жаль, європейці не зробили достатньо для того, щоб відвернути напад росії на Україну, якому, на його переконання, можна було запобігти. Проте враховуючи «дуже поганий досвід» російсько-української війни, ЄС сьогодні активно долучається до міжнародних зусиль для запобігання війні на Тайвані й недопущення повторення трагедії, зазначив він.

Євродепутат від Франції Рафаель Глюксманн також виступив із критикою російського режиму

Він заявив, що проблема з якою зіткнувся цивілізований світ не лише Путін та його оточення, а й російське суспільство, яке перетворилося на фашистське, частина з якого активно, а частина пасивно підтримують війну проти України. 

“Україна сьогодні показує всьому світу, що таке хоробрість та гідність. Я переконаний, що найгірше, що є сьогодні на Землі – це російський фашизм та злочини, народжені цим режимом у РФ за останні 20 років. І насправді те, що роблять українці, це життєво важливо для вас самих, але це життєво важливо для всієї Європи, адже якщо Путін не зазнає поразки, якщо російські фашисти не зазнають поразки в Україні, Європа більше не знатиме, що таке мир”, – заявив євродепутат.

“Проблема не в тому, що лише Путін винний і сотня людей навколо нього. Наша проблема з російським суспільством, яке перетворилося на фашистське та підтримує війну. А серед тих, хто не підтримує війну, активно є така ілюзія, – що ваша країна може вторгнутися в Україну, ґвалтувати дітей, вбивати людей, знищувати міста і водночас жити нормальним життям. Ми маємо зламати цю ілюзію, якщо ми хочемо нормального життя – ми повинні зупинити цю війну “, – підсумував Рафаель Глюксманн.