З початку вторгнення РФ в Україну як мінімум 12 кораблів та катерів Чорноморського флоту було втоплено або сильно пошкоджено. Для Російської Федерації це означає ганьбу Військово-морських сил. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив член Експертної ради ЦДАКР (Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння), полковник запасу, учасник бойових дій Іван Якубець.

За його словами, російський флот був “серйозно покараний” Україною і в РФ це визнають.

“Ми держава, яка практично не маючи військово-морського флоту, не кажучи про те, що частина його була в Одесі й виведена з ладу в перші дні війни… Я думаю, що це ще не кінець їхніх втрат, вони ще будуть”, — зауважив експерт.

Якубець наголосив, що Чорноморський флот РФ — свого роду ракова пухлина, яку важко дістати, тому що він маневрує Чорним морем, відходить на відстані, на яких ЗСУ його дістати не може.

“Я думаю, що наше військово-політичне керівництво готує відповідні необхідні озброєння і ми готуємося до того, щоб дати їм ще не один бій у Чорному морі. Щоб насамперед вразити кораблі-ракетоносці, які стріляють крилатими ракетами. І, мабуть, у нас скоро такі засоби збройної боротьби будуть. Так, вони не дуже сучасні й не дуже потужні, як це мають наші партнери на Заході, але вони серйозно заважатимуть російському флоту виконувати бойові завдання”, — підсумував гість ефіру.