Операцію готові зробити в клініці в Індії.
Пересадки серця і легень потребує 12-річна Олена Загнітко з Вінничини. У дівчинки легенева гіпертензія – судини не пропускають кров, тому організм не насичується киснем. Весь час її стан підтримували пігулками, але останніми місяцями стан дівчинки погіршився. Серце Олени почало погано перекачувати кров. Тепер їй потрібні нові органи.

 Про це йдеться в сюжеті програми ТСН, передає Корупція.Інфо.

 Прогулянки парком із мамою для 12-річної Оленки розкіш. "Напливу крові в легені багато. Вона задихалася і задихається", – говорить мама дівчинки Людмила Куцмай.
 Задишка й сині плями по всьому тілу в Оленки через легеневу гіпертензію. Кров важко проходить судинами і через це організм не насичується киснем. Дівчинка дуже хоче вивчитися і стати хірургом. Але через хворобу майже не ходила до школи.
 "Може, двічі-тричі на тиждень вона ходила в школу. Я її в школу – на велосипед і везу. Вона сама не могла ходити", – каже мама дівчинки.

"Подружки мені допомагають підніматися сходами", – розповідає Оленка. Уже чотири роки дівчинка щомісяця із села Іванів Калинівського району на Вінничині їздить до Києва на обстеження. Але півроку тому звістка лікарів шокувала: до легеневої гіпертензії додалася інша хвороба – кардіоміопатія. "Серце перестає працювати. Воно стає як ганчірка: розтягується, не стискається і не виштовхує кров. Це як насос роздутий, який не виконує свою функцію. Через сердечну недостатності, швидше за все, помре, якщо не зробити пересадку серця", – говорить лікар.

 Технічно операції з пересадки органів в Україні здійснити можна, але без закону "Про трансплантацію" це зробити неможливо. Тож, єдиний шанс вижити Олені дає операція за кордоном. Її готова прийняти індійська клініка. Але рахунок на 155 тисяч доларів для родини – захмарний.

 "Нам потрібна пересадка легень та серця. Ми самі такі гроші зібрати не в змозі. Допоможіть", – говорить мама дівчинки.

До поїздки до Індії Оленка вже підготувалася – як оберіг власноруч вишила іконку, яку візьме із собою на операцію.

 Рахунок у "Приватбанку" 5168757307902918 на ім'я мами дівчинки Людмили Василівни Куцмай.