З початку широкомасштабного вторгнення в Україну, з 24 лютого до 24 березня, росія скоїла 148 злочинів проти журналістів та медіа в Україні.

Про це ідеться у моніторингу Інституту масової інформації.

«Станом на 24 березня п’ятеро журналістів убито під час виконання професійних обов’язків, семеро – поранено, один журналіст зник безвісти. ІМІ відомо про щонайменше шість випадків захоплення журналістів росіянами в заручники й жорстокого поводження з ними», – зазначається у повідомленні.

Російські загарбники обстріляли 10 телевеж, які є цивільними об’єктами, що спричинило повне або тимчасове зникнення теле- та радіомовлення у восьми регіонах України.

Щонайменше 70 регіональних медіа змушені були припинити роботу внаслідок погроз із боку російських загарбників, захоплення ними редакцій, неможливості працювати в умовах тимчасової окупації, відсутності можливостей до друку та розповсюдження.

П’ятеро журналістів було вбито у в Києві та передмістях столиці під час виконання професійних обов’язків. Оператор телеканалу LIVE Євген Сакун загинув 1 березня під час російського ракетного обстрілу телевежі у Києві. Колишній кореспондент The New York Times Брент Рено був розстріляний росіянами 13 березня в Ірпені на блокпосту. Оператор телеканалу Fox News, громадянин Ірландії П’єр Закжевскі та українська фіксерка Олександра Кувшинова загинули 14 березня під час артилерійського обстрілу росією села Горенка Київської області. Журналістка російського The Insider Оксана Бауліна загинула 23 березня під російським обстрілом у Києві під час виконання редакційного завдання.

Ще троє журналістів загинули не під час виконання ними журналістських обов’язків. Зокрема цивільний журналіст інформаційного щотижневика «Навколо тебе» Ділєрбек Шакіров був розстріляний 26 лютого у передмісті Херсона з автоматичної зброї. Військовий журналіст Віктор Дудар загинув 6 березня під час боїв з російськими загарбниками під Миколаєвом. Оператор телеканалу «Сігма» Віктор Дєдов загинув 11 березня в Маріуполі внаслідок обстрілу будинку.

«Невідомою залишається доля фотокореспондента Максима Левіна, який висвітлював бойові події під Києвом та зник 13 березня», – зауважили в ІМІ.

Крім того, російські військові захоплювали редакції українських медіа та вмикали російські канали. Зокрема примусово відімкнули Херсон та Мелітополь від українського мовлення, будівлю Суспільного в Херсоні замінували.

Також ІМІ зафіксував численні DDoS-атаки на сайти українських онлайн-медіа та громадських організацій, які висвітлюють війну росії проти України.