Війна в Україні в майбутньому може стати випробуванням на витривалість для європейських країн та Росії. Це питання буде розглянуто під час зустрічі лідерів країн НАТО в Іспанії наступного тижня.

Про це заявив президент США Джо Байден, повідомляє Bloomberg.

Байден, відповідаючи на запитання про висловлювання прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона про зростання втоми від війни в Україні, сказав, що у нього немає таких побоювань.

“Я не боюся”, – сказав Байден у Білому домі. “Але я думаю, що в якийсь момент це буде своєрідна вичікувальна гра – що російські зможуть винести, і що Європа буде готова витримати”.

Раніше Байден заявив, що навряд чи відвідає Україну в рамках європейського турне наприкінці червня. Крім того, американський президент висловив упевненість у тому, що Україна у майбутньому приєднається до Євросоюзу.

На Заході вважають, що Володимир Путін налаштований на затяжну війну з Україною, розраховує на свою перемогу в ній. The Washington Post вважає, що під тиском економічних проблем рішучість Заходу в підтримці України може ослабнути. Є кілька сценаріїв:

Перемога України

“Україна безперечно переможе у цій війні”, – заявив цього тижня в інтерв’ю нідерландському телебаченню Володимир Зеленський.

Військова машина Росії і так перебуває під ударом західних санкцій. Україна отримала далекобійну артилерію та системи залпового вогню. Сценарій ефективної української контратаки є цілком допустимим, щоб уже зараз змусити політиків замислитися про можливі наслідки. Адже якщо Путіну загрожуватиме поразка, чи не захоче він загострити конфлікт, застосувавши хімічну чи навіть ядерну зброю?

Безвихідь

Росія та Україна можуть дійти висновку, що не зможуть більше нічого досягти військовим шляхом. Військові й економічні втрати Росії є непоправними. Український народ теж втомився від війни, люди не хочуть більше ризикувати життям заради примарної перемоги. Що, якщо керівництво в Києві, не вірячи в те, що Захід і надалі підтримуватиме Україну, вирішить, що настав час сідати за стіл переговорів?

Президент США Джо Байден відкрито каже, що мета американців – зробити так, щоб Україна мала максимально сильні позиції за столом переговорів. Багато хто говорить, що бажання Заходу, щоб Росія програла, не рівнозначне бажанню, щоб Україна перемогла.

Війна на виснаження

Війна може тривати ще місяці, а то й роки, доки українські і російські війська систематично перемелюватимуть одні одних.

Президент Росії вважає, що може досягти успіху, демонструючи стратегічну витримку і роблячи ставку на те, що Захід втомиться допомагати Україні і зосередиться на власній економіці, а також на загрозі з боку Китаю.

Перемир’я

Путін міг би заявити, що його “спеціальна військова операція” досягла своїх цілей: сепаратисти на Донбасі, які мають підтримку Кремля, надійно захищені, а в Крим прокладено сухопутний коридор. Надалі він міг би спробувати, з позиції моральної переваги, змусити Україну припинити бойові дії.

Перемога Росії

Захід наголошує, що Росія, незважаючи на попередні невдачі, як і раніше, не залишила планів захопити Київ і підпорядкувати собі більшу частину України. За словами одного з урядовців, цю програму-максимум ніхто не скасовував.

Росія може скористатися своїми успіхами на Донбасі, щоб вивільнити війська для дій на інших напрямках, наприклад щоб знову піти на Київ.